ISOVER wspierał Konkurs na Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2008-2011

Podziel się:
18 października w trakcie uroczystego wieczoru, poświęconego dziesięcioleciu istnienia Polskiego Związku Firm Deweloperskich, na Zamku Ujazdowskim w Warszawie rozstrzygnięto konkurs na „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2008-2011”. Wśród znamienitych gości i firm nie zabrakło marki ISOVER, która aktywnie wspierała deweloperską inicjatywę.

Gala PZFD Fot. ISOVERGala PZFD Fot. ISOVEROgólnopolski konkurs PZFD na "Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2008-2011", który rozpoczął się kwietniu bieżącego roku miał na celu wyłonienie najbardziej przyjaznej mieszkańcom, interesującej architektoniczne i proekologicznej inwestycji. Był jednocześnie szansą na zaprezentowanie przyszłym klientom najciekawszych inwestycji deweloperskich z lat 2008 – 2011. Konkurs miał także sprzyjać integracji środowiska deweloperskiego oraz wyłonieniu rzetelnie zrealizowanych projektów ze wszystkich typów budownictwa jedno- oraz wielorodzinnego.

W czasie trwania konkursu zgłoszono kilkadziesiąt inwestycji deweloperskich niemal ze wszystkich największych miast Polski. Co ważne Konkurs nie był dedykowany jedynie firmom deweloperskim wchodzącym w skład Polskiego Związku Firm Deweloperskich – każdy projekt mieszkaniowy, spełniający wymogi (pozwolenia na użytkowanie wydane między 1 stycznia 2008 a 31 grudnia 2011) mógł stawać w konkursowe szranki. Z możliwości takiej skorzystało 9 inwestycji warszawskich realizowanych przez niezrzeszone w PZFD firmy.
W gronie osób, które dokonały weryfikacji i oceny zgłoszonych projektów znalazł się Henryk Kwapisz, Menadżer Rozwoju Rynku ISOVER, marki izolacji budowlanych zaangażowanej w propagowanie budownictwa przyszłości i jednocześnie sponsora konkursu. Spośród wszystkich kategorii konkursowych, szczególnie bliskie ISOVER były dwie z nich: „Zabudowa zgodna z zasadą zrównoważonego rozwoju”, w której pierwsze miejsce zajęły ex aequo projekty: „Villa Solar” autorstwa Marvipol i „Osiedle Santorini” firmy Unidevelopment oraz „Budownictwo nisko-energetyczne”, w której przyznano wyróżnienie dla Prestige PM. Nagroda specjalna dla tej podwarszawskiej spółki była efektem wykonania zauważalnego kroku w kierunku nieodwracalnego trendu w budownictwie mieszkaniowym przy realizacji inwestycji „Zen Garden”, a dokładniej - wznoszenia budynków o bardzo niskim zużyciu energii na ogrzewanie, których funkcje będą zgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju. Wyróżnienie dla firmy Prestige PM wręczył Piotr Dauksza - Dyrektor Generalny ISOVER.
REKLAMA:

Piotr Dauksza Dyrektor Generalny ISOVERPiotr Dauksza Dyrektor Generalny ISOVER- Jak pokazały projekty nagrodzonych laureatów na polskim rynku mieszkaniowym funkcjonują deweloperzy angażujący się w zrównoważone budownictwo w sposób profesjonalny i odpowiedzialny. - mówi Henryk Kwapisz - Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach „oszczędność” nabiera szczególnego znaczenia. Kupujący mieszkania powinni mieć więc możliwość wyboru oszczędnych rozwiązań. Przecież ludzie chcą mieszkać, pracować, bawić się w budynkach, które zapewniają komfort, są przyjazne środowisku i bezpieczne. - dodaje.

Konkurs Polskiego Związku Firm Deweloperskich jest dobrym przykładem promocji zagadnień związanych z budownictwem zrównoważonym. Wszyscy zwycięzcy otrzymali stosowny dyplom i przez rok będą mogli posługiwać się logo Konkursu – znakiem Najlepszego Projektu Mieszkaniowego 2008-2011 w celu promocji projektu oraz firmy.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Isover
#wiadomości #izolacje #sponsoring #konkursy #Isover #docieplanie

Więcej tematów: