Czernie i szarości w łazience

Podziel się:
Kolor ten rzadko dominuje w łazience, często jednak stanowi dodatek i podkreśla poszczególne elementy wnętrza, dodając mu klasycznej elegancji...

Fot. KołoFot. Koło

Czerń

Kolor ten rzadko dominuje w łazience, często jednak stanowi dodatek i podkreśla poszczególne elementy wnętrza, dodając mu klasycznej elegancji. Najczęściej spotykane jest połączenie bieli i czerni. Graficzne wnętrze warto jednak nieco ożywić chociażby przez wprowadzenie koloru w dodatkach. Ten pomysł ma jednak bardzo wiele zalet, bowiem w zależności od doboru kolorowych akcentów, łazienka może zmieniać swój charakter.
REKLAMA:

Ciekawe są również łączenia czerni z czystymi, zdecydowanymi kolorami, szczególnie jako podkreślenie geometrycznych form - można w ten sposób uzyskać wiele interesujących efektów - od klasyki do kubistycznej awangardy. Czerń należy jednak dozować ostrożnie, szczególnie w małych pomieszczeniach, bowiem optycznie pomniejsza wnętrze, może też (ze względu na uwarunkowania kulturowe) sprawiać przygnębiające wrażenie.

Fot. KołoFot. Koło

Grafit

Kolor ten z matowym wykończeniem może być stosowany w stylu tradycyjnym i współczesnym. Jest to klasyczna barwa inspirowana skałą i kamieniem.

Szarość

Szary to zimny kolor, który dobrze współgra z wieloma odważnymi akcentami kolorystycznymi i materiałami. Jaśniejsze odcienie szarości mogą spełniać rolę alternatywy dla bieli w niektórych zestawieniach.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Sanitec
#czytelnia #w lazienka #wnetrza #w wewnatrz_bud #sanitec #Łazienka - wystrój

Więcej tematów: