Retro dekoracja w kuchni

Podziel się:
Prostota w kuchni jest zwyczajnie funkcjonalna. Jednolite powierzchnie kuchennego umeblowania są łatwiejsze do utrzymania w czystości niż te opatrzone dekoracyjnymi aplikacjami. Gdy jednak obawiamy się, że nasza kuchnia nabierze laboratoryjnego chłodu, rozważmy jej ocieplenie poprzez zastosowanie ozdób w stylu retro.

Klinkieryt z serii Relief Fot. Bruk-BetKlinkieryt z serii Relief Fot. Bruk-BetEstetyka retro nie musi oznaczać wyłącznie stylizowanych na dawne drobiazgów. Ciekawy efekt uzyskać można poprzez nadanie większym powierzchniom rysu minionych lat. Na tle kuchennych ścian w stylu retro, gładkie fronty szafek, prosta armatura i nowoczesny sprzęt AGD zostaną dobrze wyeksponowane, a jednocześnie kuchnia napełni się ciepłem.

Cegła i klinkier w wersji ekonomicznej

Typową, gładką glazurę kuchenną zastąpić można cieplejszymi wersjami okładzin ściennych. Polecanym rozwiązaniem są materiały z wypalanej ceramiki – cegły i płytki klinkierowe. Niestety, stosowanie tego typu wyrobów wiąże się ze sporymi kosztami - metr kwadratowy ręcznie formowanej cegły to wydatek rzędu nawet 150 - 200 złotych.
REKLAMA:

Stara Cegła z serii Relief Fot. Bruk-BetStara Cegła z serii Relief Fot. Bruk-Bet– O połowę tańsze są płytki betonowe, które wyglądem nie odbiegają od swoich ceramicznych pierwowzorów – mówi Tomasz Ługowski, Główny Projektant z firmy Bruk-Bet, producenta kamienia dekoracyjnego Relief. - Odpowiednio dobrane i przygotowane do warunków panujących w kuchni stanowić będą piękną i praktyczną dekorację – dodaje.

Nowe-stare na ścianach

W ofercie firmy Bruk-Bet odnaleźć można dwa modele ściennego kamienia dekoracyjnego z serii Relief, które szczególnie pasują do kuchennych wystrojów. Przed montażem należy pamiętać o zaimpregnowaniu ich specjalnym preparatem, który uchroni powierzchnię i kolor przed działaniem środków czyszczących, pryskającym tłuszczem czy lepkim kurzem. Pierwsza z propozycji od firmy Bruk-Bet, Stara Cegła, wyglądem przypomina ręcznie formowane gliniane cegły rodem z minionych lat. Celowo postarzane powierzchnie i melanżowana kolorystyka wypełniają wnętrza subtelnym urokiem. Stara Cegła występuje w trzech kolorach – żółtoszarym, wypalonej czerwieni i w przecieranych odcieniach czerwieni, szarości i żółci. Pojedyncze elementy kamienia dekoracyjnego Stara Cegła mają formę cienkich płytek, które można samodzielnie zamontować. Dzięki specjalnym profilowaniom montuje się je do ściany za pomocą zaprawy klejowej.

Stara Cegła z serii Relief Fot. Bruk-BetStara Cegła z serii Relief Fot. Bruk-BetPłytki dekoracyjne Klinkieryt, kolejna propozycja z serii Relief, powstały z inspiracji tradycyjnymi, ceglanymi murami. Posiadają klasyczny format znanej wszystkim czerwonej cegły ceramicznej, jednak dzięki lekkości są od niej łatwiejsze w zabudowie. Płytki Klinkieryt posiadają gładkie powierzchnie z widocznymi wgłębieniami charakterystycznymi dla ręcznie formowanej gliny. Dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych – ciepłych żółciach, pomarańczach i czerwieniach oraz w kolorze grafitowym.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bruk-Bet
#czytelnia #w kuchnia #wnetrza #na sciany #klinkier #cegla #do ukladanie_plytek #Kuchnia i jadalnia - wystrój

Więcej tematów: