Ciepła i sucha podłoga na gruncie

Podziel się:
W każdym domu, jedną z barier oddzielających nas od otoczenia jest podłoga na gruncie. Dawniej podłogi te wykonywano jako betonowe podkłady na warstwie piasku lub gruzu. W budynkach bez piwnic były to najczęściej wentylowane podłogi drewniane ułożone na legarach i słupkach ceglanych.

Jedna warstwa za trzy


Fot. Leca<sup>®</sup>Fot. Leca®
Termiczne izolacje tych starych podłóg nie spełniają dziś obowiązujących przepisów związanych z ochroną cieplną budynku.

Obecnie, przy okazji remontu, coraz bardziej popularne staje się wykonywanie podłogi na gruncie na keramzycie. W porównaniu ze standardowo stosowanym rozwiązaniem zmniejsza się liczba warstw podłogi. Jedna warstwa keramzytu zastępuje trzy tradycyjne: podsypkę piaskową, podłoże betonowe oraz izolację termiczną.

Trzy rozwiązania do wyboru

Warstwa zagęszczonego keramzytu ma kilkakrotnie większą wytrzymałość niż styropian. Ponadto keramzyt nie wchodzi w reakcję z innymi materiałami (np. bitumami), nie podlega procesom starzenia i nie traci swoich właściwości przez dziesiątki lat użytkowania. Po usunięciu starej posadzki i „zimnej” podbudowy, podłogę na keramzycie można wykonać na trzy sposoby.

Keramzyt układany luzem


Fot. Leca<sup>®</sup>Fot. Leca®
Obecnie produkowany Leca® KERAMZYT impregnowany to specjalnie przygotowane kruszywo przeznaczone właśnie do podłóg na gruncie. Impregnacja zabezpiecza keramzyt przed podciąganiem wilgoci. Wykonanie podłoża polega na ułożeniu warstwy 25-30 cm keramzytu, zagęszczeniu jej, ułożeniu na wierzchu szprycu cementowego, a na nim dwóch warstw folii. Następnie wykonuje się szlichtę cementową pod posadzkę.

Keramzyt układany w workach


Fot. Leca<sup>®</sup>Fot. Leca®
To bardzo szybka metoda. Wystarczy ułożyć worki z Leca® KERAMZYTEM izolacyjnym L, przeciąć je od góry, ułożyć folię i szlichtę pod posadzkę.

Keramzyt pod podłogą drewnianą


Fot. Leca<sup>®</sup>Fot. Leca®
W miejscu starej zasypki z piasku lub gruzu, pomiędzy słupkami, układa się Leca® KERAMZYT impregnowany pozostawiając pod deskami szczelinę wentylacyjną ok. 1 cm.

Trzy razy cieplejsza podłoga

Każde z zaprezentowanych rozwiązań co najmniej trzykrotnie poprawia izolacyjność termiczną w porównaniu ze starą podłogą.

Porada eksperta
Andrzej Dobrowolski, kierownik produktu keramzyt Leca®

Podłoga na gruncie

Wykonując podłogę na gruncie na Leca® KERAMZYCIE impregnowanym uzyskuje się wytrzymałe i termoizolacyjne podłoże. To ceramiczne kruszywo nie traci swoich parametrów w czasie, nie zanika i jest odporne na zasiedlanie przez gryzonie. Podłoga na podłożu z keramzytu może przenosić kilkakrotnie większe obciążenia niż podłogi układane na izolacji ze styropianu czy styroduru. W izolacyjnym i nośnym podłożu keramzytowym bez problemu można układać rury i przewody instalacyjne.

W remontach budynków Leca® KERAMZYT sprawdza się również jako wypełnienie i izolacja: stropów, stropodachów, w zasypkach i drenażach, izolacjach instalacji zewnętrznych oraz wielu innych rozwiązaniach.

Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy doradców technicznych Leca®.

Przeczytaj też inne artykuły o zastosowaniu keramzytu przy remoncie domu lub mieszkania.


- Remontujesz? Keramzyt jest niezastąpiony.
przeczytaj

- Remontujesz dom? Zadbaj o izolację piwnic.
przeczytaj

- Remontujesz dom lub mieszkanie? Ulżyj stropom i podwyższ standard.
przeczytaj

Źródło leca.pl

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Leca®
#dom z keramzytu #do izolacja #na podloga #ściany #do docieplanie #do remont #w piwnica #weber_leca #na fundament #weber_leca_strefa_wykonawcy #z keramzyt #poradnik

Więcej tematów: