Zielony budynek biurowy w systemach Aluprof

Podziel się:
Prezentujemy kolejny przykład pasywnego budownictwa w systemach Aluprof . Jest nim budynek biurowy Bussines Park zrealizowany w ramach Górnośląskiego Parku Przemysłowego w Katowicach.

Fot. AluprofFot. AluprofTo pierwszy w Polsce „zielony” budynek biurowy, który wykorzystuje system tri-generacji do produkcji prądu elektrycznego, ciepła i chłodu. Został wyposażony m.in. w pełny zintegrowany system zarządzania budynkiem (BMS), specjalistyczny model systemu cieplnego wprowadzony na etapie fazy projektowania połączony z ciągłym monitoringiem komfortu cieplnego oraz parametrów związanych z kosztami eksploatacyjnymi, wysokosprawny system odzysku ciepła, system klimatyzacji oparty na belkach grzewczo-chłodzących, system okienno-fasadowy z wysoką izolacyjnością termiczną, zaawansowany system fasad z automatycznie sterowanymi żaluzjami, zintegrowany z systemem kontroli natężenia oświetlenia, system energooszczędnego oświetlenia z czujnikami natężenia światła. Budynek biurowy GPP Business Park został wyróżniony w konkursie CEE Green Building Awards.
REKLAMA:

W obiekcie wykorzystano system MB-70HI - nowoczesny system aluminiowy, który służy do wykonywania wymagających bardzo dobrej izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej oraz MB-SR50 HI - system ściany słupowo-ryglowej o podwyższonych parametrach izolacyjności termicznej, uzyskanych dzięki zastosowaniu izolatora PE, charakteryzujący się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda i bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Aluprof
#okna #wiadomości #okna i drzwi #aluprof

Więcej tematów: