Pilkington Polska w gronie Przyjaciół Fundacji im. Stefana Kuryłowicza

Podziel się:
Pod koniec marca 2013 r. rozpoczęła działalność Fundacja im. Stefana Kuryłowicza, której misją jest wspieranie odpowiedzialnej twórczości architektonicznej. Firma Pilkington Polska, od blisko 20 lat dzieląca się wiedzą w zakresie stosowania nowoczesnych technologii i produktów szklanych w architekturze, została zaproszona do grona Przyjaciół Fundacji.

Focus - projekt autorstwa Stefana KuryłowiczaFocus - projekt autorstwa Stefana KuryłowiczaW marcu br., dwa lata po tragicznej śmierci jednego z najwybitniejszych polskich architektów, Prof. Stefana Kuryłowicza, została zainaugurowana działalność Fundacji jego imienia. Misją fundacji jest promocja odważnej i odpowiedzialnej twórczości architektonicznej. W ścisłym gronie Przyjaciół Fundacji znalazła się firma Pilkington Polska, która od lat prowadzi aktywne działania ukierunkowane na pogłębianie wiedzy architektów w zakresie stosowania szkła i produktów szklanych w budownictwie. Firma organizuje bezpłatne seminaria dla architektów i projektantów w całej Polsce, prowadzi kampanie edukacyjne dla studentów architektury na wyższych uczelniach, angażuje się w konferencje i spotkania branżowe oraz udostępnia fachowe publikacje nt. wykorzystania szkła i systemów przeszkleń w budynkach.

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza będzie wspierać różnego rodzaju inicjatywy edukacyjne promujące tematykę odpowiedzialnej architektury, przedsiębiorczości i kultury oraz przedsięwzięcia służące m.in. rozwojowi społeczności lokalnych. Cele te będą realizowane m.in. poprzez ustanowienie stypendium im. Stefana Kuryłowicza dla młodzieży szkolnej i akademickiej, a także organizowanie konkursu architektonicznego im. Stefana Kuryłowicza w dwóch kategoriach: projektowej i teoretycznej. Pilkington Polska, jako Przyjaciel Fundacji, wspiera te działania. Inicjatywy aktywizujące środowisko branżowe to doskonały sposób na propagowanie odpowiedzialnej działalności architektonicznej. Zależy nam na efektywnym promowaniu myśli twórczej, zarówno w kontekście tworzenia całościowych projektów architektonicznych, jak i stosowania w praktyce nowoczesnych materiałów budowlanych, dlatego chętnie angażujemy się w tego typu aktywności” – mówi Jolanta Lessig Kierownik Komunikacji Marketingowej na Europę w NSG Group, właściciela marki Pilkington.
REKLAMA:

Uroczysta inauguracja działalności Fundacji im. Stefana Kuryłowicza oraz ogłoszenie konkursu miało miejsce 26 marca br. w budynku Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Wśród Przyjaciół Fundacji, obok firmy Pilkington Polska, znaleźli się m.in.: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Olgierd Dziekoński z Kancelarii Prezydenta RP, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, Międzynarodowe Centrum Kultury oraz Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Pilkington
#wiadomości #pilkington #szklo #okno #ściany #okna i drzwi #fasada

Więcej tematów: