Bezpieczne okno

Podziel się:
Okna i drzwi to newralgiczne miejsca w konstrukcji budynku z punktu widzenia jego bezpieczeństwa. Z tego powodu warto zainwestować z dodatkowe zabezpieczenia, które zminimalizują ryzyko włamania. Alarm, solidne drzwi z antywłamaniowymi zamkami, okna wyposażone w szyby o podwyższonej odporności na włamania, rolety zewnętrzne – to niektóre z metod pozwalających podnieść poziom bezpieczeństwa.

Fot. OKNOPLAST Fot. OKNOPLAST Jednym z wartych rozważenia sposobów ochrony mienia jest zaopatrzenie okien i drzwi balkonowych w zautomatyzowany, podłączony do systemu alarmowego, elektroniczny system monitorowania zamknięcia. System taki można zamontować w oknach rozwiernych, rozwierno-uchylnych i uchylnych. W jego skład wchodzą czujniki magnetyczne, które reagują w razie niepowołanego otwarcia. Gdy do tego dojdzie, czujnik wysyła sygnał i powoduje wszczęcie alarmu. Zaletą tego rozwiązania jest bez wątpienia fakt, że informacja na temat naruszenia zabezpieczeń pojawia się zanim włamywacz znajdzie się w domu, co zwiększa szansę na złapanie go. Każde, dowolne poruszenie okuciem jest sygnalizowane ochronie.

Fot. OKNOPLAST Fot. OKNOPLAST Na rynku dostępnych jest wybór czujek przeznaczonych zarówno do montażu na powierzchni stolarki otworowej, jak i tzw. wpuszczanych, które instaluje się wewnątrz. Dzięki montażowi w przyldze okiennej sensor jest niewidoczny. Drugi, ruchomy element czujnika wyposażony w zaczep magnetyczny montowany jest w skrzydle okiennym. Jeśli połączenie między tymi dwoma elementami zostanie w jakikolwiek sposób naruszone, oznacza próbę włamania. Warto dodać, znikome rozmiary czujników oznaczają dla potencjalnego włamywacza problem z ich znalezieniem i dezaktywacją. Ryzyko przypadkowego alarmu też jest niewielkie, gdyż system aktywuje się po zamknięciu okien i włączeniu alarmu.

Fot. OKNOPLAST Fot. OKNOPLAST Elektroniczny monitoring okien pod kątem bezpieczeństwa to nie jedyny walor kontraktronów. Są one pomocne także w oszczędzaniu energii i minimalizowaniu jej niepotrzebnych strat. Można je bowiem wykorzystać do inteligentnego zarządzania systemem ogrzewania. Kiedy okno zostanie otwarte, dadzą one sygnał do wyłączenia ogrzewania w danym pomieszczeniu.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: OKNOPLAST
#okna #czytelnia #do ochrona #w okno #okna i drzwi #w drzwi #oknoplast #alarm

Więcej tematów: