Drzwi z aluminium a energooszczędność

Podziel się:
Zalet aluminium jako materiału konstrukcyjnego nie da się przecenić. Znakomicie sprawdza się w zastosowaniach, których celem jest m.in. podkreślenie lekkości i smukłości konstrukcji i efektownego, nowoczesnego, wyrafinowanego designu obiektu. Lekki, a przy tym sztywny metal, o doskonałych parametrach technicznych i wysokiej odporności na korozję cieszy się uznaniem architektów i inwestorów.

Panuje jednak przekonanie, że aluminium jest materiałem o niskich właściwościach termoizolacyjnych, w związku z czym nie może być stosowane w domach energooszczędnych. Czy tak jest rzeczywiście?

Dowodem na fałszywość tego sądu są .in. aluminiowe drzwi wejściowe AT410. Zbudowano je z 3-komorowego profilu ościeżnicy z 30-milimetrowymi przekładkami z poliamidu i wyposażono w rdzeń z pianki termoizolacyjnej oraz trzykomorowy, izolowany próg. Dzięki temu charakteryzują się one współczynnikiem przenikania ciepła UD na poziomie 0,78 W/m2K, który potwierdza certyfikat wydany przez Instytut Techniczny w Grazu.
REKLAMA:

Wysoki wskaźnik termoizolacyjności sprawia, że drzwi AT410 mogą być montowane nie tylko w domach energooszczędnych, ale również pasywnych, które cechują jeszcze wyższe wymagania odnośnie ochrony cieplnej. Aluminiowa, ciepła konstrukcja wyposażona w 5-ryglowy zamek odznacza się znakomitą sztywnością i stabilnością mechaniczną. To sprawia, że drzwi mogą być też oferowane w opcji najwyższej klasy bezpieczeństwa RC2.

Jako że aluminium jest łatwym do formowania materiałem, drzwi zyskały bardzo atrakcyjny, minimalistyczny design. Stylistykę tę podkreślają zlicowana płaszczyzna, ukryte zawiasy i wpuszczane pochwyty.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Internorm
#okna #drzwi #czytelnia #okna i drzwi #Internorm #z aluminium

Więcej tematów: