Od drzwi, które prowadzą do domu czy mieszkania, oczekujemy, że zabezpieczą nas przed włamaniem, odizolują od otoczenia, a także będą działały wytłumiająco i ciepłochronnie. Muszą być solidne, komfortowe w obsłudze i reprezentacyjne. Coraz częściej chcemy też, by nasze drzwi były wyposażone w rozwiązania dostępu znacznie bardziej zaawansowane niż tradycyjny, wielopunktowy zamek i klamka.

Możemy zdecydować się na drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe, w zależności od tego, czy wejście do domu ma być tradycyjne, czy szerokie. Skrzydła mogą być wykończone w dowolny sposób: ich powierzchnia anodowana lub metaliczna - może być jednolita, gładka albo o wyraźnej fakturze dzięki zastosowaniu efektów strukturalnych, w dowolnym kolorze z palety RAL. Drzwi mogą być pełne lub np. z widoczną ramą i przeszkleniem.

Drzwi wejściowe muszą zapewniać maksymalną ochronę cieplną. Aby to uzyskać, profil ościeżnicy został wyposażony w trzy komory powietrzne, które blokują przenikanie temperatur sprawiając, że w chłodnych okresach ciepło nie ucieka na zewnątrz, a w letnich – do wnętrza nie przenika upał. dostaje.
REKLAMA:
Zastosowanie obustronnie nakładanych wypełnień i uzupełniających przekładek termoizolacyjnych w środkowej komorze umożliwiło zbudowanie konstrukcji o wyjątkowo niskim współczynniku przenikania ciepła. Przed stratami ciepła oraz przenikaniem do wnętrza wilgoci i chłodu nawet podczas silnych wiatrów chroni niski, termoizolowany próg.

Solidne, wytrzymałe i odporne, a zarazem bardzo atrakcyjne wizualnie drzwi panelowe to wizytówka domu. Bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła ramy Uf≥1,0 W/m2K sprawia, że mogą być stosowane w domach energooszczędnych, uzyskując współczynnik przenikania ciepła dla całych drzwi na poziomie Ud≤1,0 W/m2K.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schüco