Nowy format cegieł klinkierowych na polskim rynku

Podziel się:
Firma Wienerberger, posiadająca obecnie najszerszą w Polsce ofertę produktów do budowy ceramicznego domu, wprowadza do sprzedaży nowy format cegieł klinkierowych. Kolekcja Long John jest polecana szczególnie na elewacje budynków nowoczesnych, którym smukły kształt pojedynczych cegieł nadaje wyrazisty, oryginalny charakter. Jednocześnie oferta bardziej klasycznych, ręcznie formowanych cegieł Siesta zostaje rozszerzona o dwa nowe kolory: szaro – grafitową Fronterę oraz szary Agadir.

Fot. WeinerbergerFot. WeinerbergerNieprzemijająca trwałość barw oraz wysoka odporność na działanie warunków atmosferycznych, zabrudzeniai uszkodzenia mechaniczne sprawia, że elewacja klinkierowa stanowi ozdobę i ochronę dla domu przez długie lata. Polacy coraz częściej doceniają to rozwiązanie i wybierają cegły Terca do wykończenia domu z zewnątrz. Szeroka gama kolorów, faktur i kształtów daje możliwość indywidualnego dopasowania elewacji do otoczenia domu, jak i upodobań inwestorów. Dodatkowo, Wienerberger we współpracy z architektami i na bazie obserwacji rynku, regularnie rozwija swoją ofertę, by odpowiadać na nowe trendy i coraz bardziej wyrafinowane gusta klientów.

Kolekcja Long John to zupełnie nowy format cegły, która jest bardzo długa i płaska. Jej długość wynosi aż 50 cm, szerokość 10 cm, a wysokość jedynie 3,8-4,0 cm, przez co cegła Long John przypomina bardziej cienką belkę niż tradycyjny prostokąt. W kolekcji dostępne są cztery kolory: żółty, szary, czerwony i czarny. Dodatkowo, cegły te mają ciekawą, nietypową powierzchnię licową. Nie są odciskane czy formowane za pomocą prasy, ale poddawane działaniu wody, co powoduje, że ich powierzchnia jest szorstka i nieregularna. Kolekcja Long John została stworzona z myślą o prostym, nowoczesnym budownictwie, w którym walory estetyczne budują detale utrzymane w duchu minimalistycznym.
REKLAMA:

Podążając za najnowszymi trendami w architekturze, firma Wienerberger poszerzyła również paletę kolorów kolekcji Siesta. Nowe cegły - Frontera oraz Agadir dostępne są w dwóch odcieniach szarości i mają wymiary 215x102x65mm. Szara lub grafitowo-szara elewacja z ręcznie formowanych cegieł, w szczególności pasuje do nowopowstających, modernistycznych obiektów, z dużymi przeszkleniami i niskospadowym lub płaskim dachem.

Nowe kolory i formaty cegieł klinkierowych pojawią się na rynku już w maju. Obecnie podstawowa oferta cegieł Terca w Polsce obejmuje 38 produktów o różnych kolorach i fakturach. Możliwości wyboru są jednak praktycznie nieograniczone – pełna oferta firmy Wienerberger to ponad 200 różnorodnych wzorów cegieł, dostępnych również na specjalne zamówienie klientów bądź architektów.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Wienerberger
#elewacje, fasady #ściany #zewnatrz_bud #cegla #wienerberger #produkty

Więcej tematów: