Funkcjonalność i estetyka systemowych rozwiązań

Podziel się:
Zaletą oferowanych przez producentów rozwiązań systemowych są przede wszystkim wygoda i prostota doboru elementów, ich jednolity design, a także gwarancja optymalnego dopasowania i tym samym – komfortu użytkowania. Ponadto, dzięki nim możliwe jest podniesienie bezpieczeństwa i funkcjonalności produktów poprzez uzupełnienie ich o dodatkowe, ponadstandardowe elementy.

Fot. HörmannFot. Hörmann – Możliwość wyboru rozwiązań systemowych, w których poszczególne elementy są do siebie odpowiednio dopasowane, zarówno pod względem technicznym, jak i w zakresie estetyki, stanowi udogodnienie dla użytkowników. Oznacza prostszy montaż, spójny design, bezpieczeństwo użytkowania, a także łatwiejszy wybór – wyjaśnia Paweł Wróblewski, Dyrektor POiD, organizacji zrzeszającej producentów, dystrybutorów i dostawców stolarki budowlanej – Jest to korzystne również z punktu widzenia producentów, którzy w ramach systemu mogą zaproponować odbiorcom kompleksową ofertę swoich wyrobów. Decydując się na rozwiązania oferowane w ramach systemu przez jednego producenta, zyskujemy pewność, że poszczególne elementy stworzą funkcjonalną, doskonale pracującą całość. Dotyczy to np. bram wyposażonych w napęd elektryczny. – Każdy z tych produktów można nabyć osobno u różnych producentów. Należy jednak pamiętać, że może się to wiązać z zakłóceniem prawidłowego funkcjonowania bramy – tłumaczy Krzysztof Horała, Prezes Hörmann Polska – Działanie bramy i napędu oferowanych w ramach jednego systemu zostało przebadane i certyfikowane wspólnie, przy uwzględnieniu współpracy tych dwóch elementów. Zakupione osobno brama i napęd nie posiadają wspólnego badania i są montowane praktycznie tylko na odpowiedzialność montera. Przekłada się to na poziom bezpieczeństwa użytkownika oraz na długość eksploatacji wyposażonej w taki napęd bramy – podkreśla Krzysztof Horała. Nowoczesny, dwukierunkowy system sterowania radiowego pozwala na wygodną i bezpieczną obsługę dowolnego elementu z napędem elektrycznym: bramy garażowej, bramy wjazdowej, drzwi, okien czy rolet. Zastosowanie w nim specjalnego sposobu kodowania sygnału praktycznie uniemożliwia przechwycenie go przez potencjalnego włamywacza.

Fot. RotoFot. RotoFot. RotoFot. Roto
Innym elementem budynku, w którym zastosowanie rozwiązań systemowych może mieć decydujący wpływ na komfort przebywania w pomieszczeniach, są progi. Od nich w dużym stopniu zależy szczelność i funkcjonalność drzwi. – Dostępny w naszej ofercie system niskich progów do drzwi wejściowych i balkonowych z izolacją termiczną to wygodne rozwiązanie spełniające wymogi budownictwa bez barier. Ich wysokość nad gotową podłogą po zamontowaniu nie przekracza 20 mm. Jednocześnie stanowią one skuteczną barierę dla ucieczki energii cieplnej – zaznacza Andrzej Wróblewski z firmy Roto – To rozwiązanie systemowe: progi są dostępne w 15 wariantach głębokości zabudowy – od 40 do 140 mm. Mogą być stosowane do drzwi wykonanych z praktycznie każdego materiału: drewna, aluminium czy też PVC, otwieranych do wewnątrz i na zewnątrz, w drzwiach 1- i 2-skrzydłowych. System musi obejmować wszelkie niezbędne do wykonania progu i uzyskania właściwych parametrów cieplnych elementy. To m.in. profile poszerzające, podporowe czy odwadniające, folia przeciwwilgociowa. Istotne znaczenie mają także elementy ułatwiające odpowiednie połączenie progu z ościeżnicą - łączniki progu i łączniki słupa, dopasowane do konkretnych systemów profili. Dzięki systemowym rozwiązaniom próg zapewni wygodny dostęp do budynku, a jego efektywność i niezawodność pozostanie niezmienna przez lata.
REKLAMA:

(E)
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Hormann
#okna #do ochrona #okna i drzwi #w wewnatrz_bud #roto #na zewnatrz_bud #z drewno #hormann #do drzwi #z aluminium #z pvc #do brama #bramy garażowe #produkty

Więcej tematów: