Blisko 150 reprezentantów 50 czołowych przedsiębiorstw i instytucji uczestniczyło w spotkaniu poświęconym zagadnieniom bezpieczeństwa procesowego oraz niezawodności systemów sterowania i automatyki w instalacjach gazowniczych i petrochemicznych. Uczestnicy mieli możliwość udziału w 17 prelekcjach oraz bloku warsztatowym dla inżynierów.

– Konferencja zgromadziła reprezentantów najważniejszych instytucji branży gazowniczej i petrochemicznej w Polsce – mówi Robert Wojniak z firmy Siemens, jeden z pomysłodawców konferencji. Ważną cechą wydarzenia był jego praktyczny charakter, o czym przekonać się mogli uczestnicy, wymieniając opinie podczas paneli: „Studium wdrożenia – doświadczenia ze zrealizowanych obiektów gazowniczych i petrochemicznych” oraz „Współczesne tendencje rozwoju systemów sterowania dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa”. Po raz kolejny przekonaliśmy się, jak ważne jest integrowanie świata przemysłu, nauki i biznesu poprzez prezentacje innowacyjnych rozwiązań oraz przykładów implementacji.
Moderatorami dyskusji byli dr inż. Andrzej Jabłoński z Politechniki Wrocławskiej oraz dr inż. Andrzej Kozak z Urzędu Dozoru Technicznego.
REKLAMA:
Konferencję uroczyście otworzyli gospodarze: Tomasz Waśniewski, Członek Zarządu Biura Studiów i Projektów Gazownictwa GAZOPROJEKT oraz Tomasz Haiduk, Dyrektor Sektora Industry, Siemens.

– Rozwój i modernizacja infrastruktury petrochemicznej i gazowniczej jak również wymagania w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego to obecnie oraz w następnych dekadach XXI wieku najważniejsze wyzwania stojące przed sektorem paliwowo-energetycznym – mówi Leszek Kuziela z Biura Studiów i Projektów Gazownictwa GAZOPROJEKT. - W przyszłym roku chcielibyśmy poszerzyć zakres tematyczny o realizacje zagraniczne, dotyczące np. bezpieczeństwa w zakresie wydobycia gazu łupkowego oraz o programy rozwoju sieci przemysłowych obowiązujące w Unii Europejskiej.
Uczestnicy docenili wysoki poziom merytoryczny wygłoszonych prezentacji. Do najbardziej interesujących zaliczyli prelekcję „Tendencje i możliwości rozwoju systemów automatyki i nadzoru z uwzględnieniem aspektów bezpieczeństwa” Tomasza Kamińskiego z BSiPG GAZOPROJEKT oraz wystąpienie Szymona Paprockiego z firmy Siemens „Wszechstronne bezpieczeństwo instalacji przemysłowych dzięki stosowaniu nowoczesnych systemów sterowania procesami”.
– Wysoka frekwencja, zaangażowanie uczestników m.in. podczas paneli dyskusyjnych – to dla organizatorów informacje, że konferencja niesie wymierną wartość dodaną dla specjalistów, którzy wzajemnie mogą się od siebie uczyć i czerpać inspiracje do dalszej pracy – mówi Cezary Mychlewicz, Marketing Manager, Siemens Industry. - Chcemy wspierać dobre praktyki w zakresie współpracy pomiędzy firmami oraz uczestniczyć w podwyższaniu standardów realizacji inwestycji gazowych w branży. Wierzymy, że wymiana doświadczeń nie tylko pomaga uniknąć błędów, ale przede wszystkim generuje rozwój sektora, a co za tym idzie – rodzimej gospodarki.
Konferencja została zorganizowana przez Biuro Studiów i Projektów Gazownictwa GAZOPROJEKT oraz firmę Siemens. Partnerami wydarzenia byli: Automatic Systems Engineering, DB Energy, Encon, Envag, Europolgaz, GAZ-SYSTEM, IDS-BUD, Mielec Diesel Gas, PGNiG, PGNiG Technologie oraz Transition Technologies. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Jego Magnificencja Rektor Politechniki Wrocławskiej oraz Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.
Konferencja odbyła się w dniach 3-4 kwietnia br. we Wrocławiu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: oBud.pl