Fakty i mity o inwestycjach w nieruchomości

Podziel się:
Nieruchomości to obecnie jedna z najpopularniejszych form lokowania kapitału – bezpieczna i zyskowna. Związanych jest z nią jednak kilka mitów, które warto obalić. Inwestowanie w nieruchomości wcale nie musi wiązać się z uciążliwym zarządzaniem wynajmem lub koniecznością posiadania bardzo dużych zasobów gotówki. Wybór formy pomnażania kapitału jest trudny – musi być jednocześnie bezpieczna i zyskowna. Aktualnie na rynku kapitałowym funkcjonuje kilka mechanizmów inwestowania pieniędzy. Żeby wybrać najlepszy nie trzeba być ekonomistą, ale warto dokładnie zapoznać się z ich najważniejszymi cechami i oddzielić fakty od mitów.

Fot. DolcanFot. Dolcan Większość osób decydujących się na zakup nieruchomości mieszkaniowej pod inwestycję obawia się późniejszych uciążliwości związanych z poszukiwaniem najemców, ich obsługą oraz naprawami i remontami. Nie musi to jednak być prawdą. Optymalnym wyborem jest zakup i przekazanie zarządzania wynajmem podmiotom trzecim, zajmującym się całą obsługą i wypłacających stały zysk. Przykładem takiego narzędzia inwestycyjnego jest Condo System Dolcan, oferujący mieszkania w Warszawie i Szczecinie z gwarancją stałego zysku z wynajmu. W ramach systemu klient nabywa pełnowartościowe mieszkanie - nieruchomość z aktem notarialnym, a nie jedynie pokój hotelowy lub udział w nieruchomości. Zapewnia to komfort i łatwość wyjścia z inwestycji. Właściciel może sprzedać mieszkanie na rynku wtórnym – nie musi szukać osoby, która przejmie po nim inwestycję. Po zakupie mieszkania i jego wykończeniu klient podpisuje z firmą umowę na zarządzanie nim i wynajem z gwarancją wypłaty zysku w wysokości 8 proc. w skali roku. Umowę można podpisać na 5, 10 lub 15 lat z możliwością przedłużenia. Firma jako operator wyposaża kompletnie lokal w elementy przenośne i przez cały czas trwania umowy zapewnia najemców, promocję, wszelkie naprawy i pełną obsługę, ubezpieczenie i media – zapewnienie obłożenia i przychodu jest po stronie operatora.

Fot. DolcanFot. Dolcan Wielu osobom wydaje się, że tego typu inwestycja to oferta wyłącznie dla ludzi z wolnymi środkami, którzy kupują mieszkania za gotówkę. Nic bardziej mylnego. Aby zacząć zarabiać w Condo Systemie Dolcan wystarczy zdolność kredytowa – mieszkania spłaca się samo, a w kieszeni inwestora zostają nawet dodatkowe pieniądze. - Możemy to przedstawić na konkretnym przykładzie. Klient decyduje się na zakup mieszkania w naszej inwestycji w condo o wartości 300 tys. zł. Ma 100 tys. zł gotówki, na resztę bierze kredyt oprocentowany 5 proc. w skali rocznej, na 15 lat. Wówczas miesięczna rata wynosi ok. 1 500 zł. Natomiast przychód z inwestycji w condo mieszkanie wynosi ponad 1 800 zł, netto (już po odliczeniu podatku dochodowego) – podkreśla Tomasz Bujnowski, analityk inwestycyjny w firmie Dolcan. Po zapłaceniu raty kredytu inwestorowi zostaje zatem jeszcze dodatkowe 300 złotych miesięcznie. Jeżeli inwestor zdecyduje się przeznaczać całość zarobionych na wynajmie środków na spłacanie kredytu, wówczas realny okres spłaty zobowiązania wyniesie nieco ponad 12 lat. Po tym czasie mieszkanie będzie generowało czysty, 100% zysk. Dodatkowo warto pamiętać, że wartość nieruchomości wzrasta w czasie – szacuje się, że jest to wzrost w wysokości 3% rocznie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób posiadających zdolność kredytową i które chcą zapewnić swoim dzieciom dobry start w dorosłość. Mieszkanie spłaca się samo i po tym czasie można je przekazać dzieciom już wolne od zobowiązań.
REKLAMA:

Na rynku pokutuje także przeświadczenie, że aby zacząć zarabiać na nieruchomościach w dużej aglomeracji trzeba wyłożyć min. 250-300 tys. zł. To również jest mit, który obala firma Dolcan. Deweloper w maju wprowadził do sprzedaży inwestycję Miasteczko Rubikon, w której ceny miniapartamentów zaczynają się już od 145 tys. zł. Projekt powstał z myślą o młodych ludziach, którzy poszukują własnych czterech kątów na start w dorosłość. Miasteczko Rubikon może być także doskonałym startem dla początkujących inwestorów na rozpoczęcie budowania portfela nieruchomości na wynajem. Inwestycja powstaje w warszawskich Włochach, u zbiegu ulic Techników i Cegielnianej. Lokale będą miały od 17 do 49 mkw., czyli najpopularniejsze i najłatwiej wynajmujące się powierzchnie, dlatego chociaż Miasteczko Rubikon nie jest objęte Condo Systemem Dolcan, inwestorzy nie będą mieli żadnych problemów z samodzielnym znalezieniem najemców.

Inwestowanie w nieruchomości jest zdecydowanie zyskowne i bezpieczne, a jak udowadnia firma Dolcan może także być bardzo łatwe i nie wymaga ogromnych zasobów gotówki.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Dolcan
#czytelnia #inwestycje #prawo #nieruchomości #dolcan #Domowe finanse

Więcej tematów: