Natryski w technologii CVD Touch od SCHELL

Podziel się:
Podtynkowe natryski SCHELL w technologii CVD Touch oferują coś więcej – podwyższony komfort użytkowania, inteligentne funkcje oszczędzania i ergonomiczny design.

Fot. SchellFot. SchellInnowacyjna technologia to odpowiedź na rosnące wymagania w zakresie armatury stosowanej w budownictwie komercyjnym. Została zaprojektowana w szczególności z przeznaczeniem do luksusowych obiektów SPA i hoteli o wysokim standardzie. Oprócz tradycyjnego mechanizmu samozamykającego, który odcina dopływ wody po określonym czasie od uruchomienia, rozwiązanie oferuje dodatkowe funkcje zapewniające komfort użytkowania i oszczędność wody. Elegancka płyta przyciskowa kryje inteligentny mechanizm Start-Stop pozwalający na uruchomienie i zamknięcie wypływu wody jednym dotknięciem palca. Elektroniczny moduł pobiera mało energii i jest wyjątkowo łatwy w regulacji oraz serwisowaniu. Modu występuje między innymi w armaturach natryskowych z serii LINUS D-C-T i LINUS D-C-M.

Technologia różni się od zwykłych produktów w technologii piezoelektrycznej ulepszonym rozwiązaniem sensorów, wysoką trwałością oraz niskimi kosztami utrzymania. Wyjątkowy komfort użytkowania wynika z faktu, że do uruchomienia wypływu wody wystarczy już niewielki nacisk. W zależności od indywidualnych potrzeb czas wypływu wody można ustawić w szerokim zakresie od 10 do nawet 360 sekund.
REKLAMA:

Natrysk można również w każdej chwili zamknąć lub ponownie uruchomić, dzięki specjalnej funkcji Start-Stop. Armatura z termostatem pozwala na wygodne regulowanie temperatury wody za pomocą funkcjonalnego pokrętła. Elektronika zastosowana w płytach przyciskowych pobiera wyjątkowo mało energii. W modelach zasilanych baterią alkaliczną ulega ona wyczerpaniu dopiero po pięciu latach przy założeniu 150 uruchomień dziennie. Dla porównania w armaturze z przyciskiem piezoelektrycznym baterię należy wymienić już po dwóch latach.

Fot. SchellFot. SchellFot. SchellFot. Schell
Elektronika umożliwia wprowadzanie indywidualnych ustawień, dzięki czemu można optymalne dopasować funkcje armatury, w zależności od budowy instalacji, sposobu użytkowania czy potrzeb użytkowników. Na przykład istnieje możliwość dostosowania funkcji płukania antystagnacyjnego do długości i średnicy instalacji. Przy ustawieniach fabrycznych uruchamia się ono co 24 godziny na 20 sekund, jednak istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia częstotliwości i czasu jego trwania. Można również określić siłę, jaka jest potrzebna do uruchomienia prysznica. Indywidualne nastawy są wprowadzane za pomocą oprogramowania eSCHELL. Wystarczy podłączyć moduł do komputera za pomocą specjalnego przewodu z końcówką USB z jednej i wtyczką z drugiej strony. Moduł sygnalizuje połączenie za pomocą diody LED. Dodatkową zaletą komputerowego programowania armatury jest możliwość szybkiego wykrywania usterek instalacji, jak na przykład awaria zaworu elektromagnetycznego.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schell
#czytelnia #w lazienka #armatura #wnetrza #schell #Armatura, wanny, natryski - inspiracje

Więcej tematów: