Okazjonalna przestrzeń biurowa

Podziel się:
Biuro do wynajęcia to sposób dla tych, którzy potrzebują przestrzeni biznesowej okazjonalnie, na co dzień pracując w terenie. Rozwiązaniem prawdopodobnie nie pogardzą również przedsiębiorcy prowadzący niewielkie firmy, freelancerzy, właściciele start-upów.

Fot. FotoliaFot. FotoliaPrestiżowy adres w centrum miasta i możliwość wynajmu sali konferencyjnej „od ręki” to dwie największe zalety oferowane przez firmę Compass Offices, azjatyckiego lidera sektora biur serwisowanych. Dokładnie jesienią tego roku firma rozpoczęła działania na terenie Warszawy, tym samym zaczynając europejską ekspansję.

Idea skupia się na pięciu filarach:
Trend 1 – elastyczność, czyli możliwość wynajmowania biura na krótki okres czasu, nawet na jeden dzień.
Trend 2 – nowoczesne technologie dostępne na zawołanie: sprzęt najwyższej klasy, możliwość transmisji danych, chmura, obsługa IT.
Trend 3 – kreatywna społeczność, która jest nagradzana bonusami i rabatami za wspieranie się w biznesie, co oznacza że tradycyjny networking, który koncentrował się wokół wymiany wizytówek podczas warsztatów, przybiera ekonomiczną formułę.
Trend 4 – wnętrza urządzone w komfortowy i kreatywny sposób: wygodne fotele, kanapy, automaty do gier zręcznościowych lub kręgle.
Trend 5 – piątkowy reset z darmowym barkiem uruchamianym po godzinie 14:00, czyli budowanie przekonania, że „aby wypocząć, wcale nie trzeba iść do domu”. Dziwne? Niekoniecznie. Fenomen amerykańskiej firmy WeWork pokazuje, że to strzał w dziesiątkę. W Polsce na tym poziomie działa Compass Offices.
REKLAMA:

Trend wędruje z Ameryki, gdzie w 2010 roku na terenie Nowego Yorku firma WeWork wykreowała pierwszą wspólną, wyposażoną przestrzeń do pracy.
Powiedzieć, że WeWork to tylko kolejna przestrzeń co-workingowa, to jak powiedzieć, że Starbucks to tylko kolejna kawiarnia.

Czy biura okazjonalne okażą się w Polsce zapełnieniem luki w potrzebach polskich przedsiębiorców, czas pokaże.

Opracowano na podstawie materiału prasowego BRM
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Opracowano na podstawie materiału prasowego BRM
#wiadomości #prawo #nieruchomości #biuro

Więcej tematów: