Jak dobrze wybrać zlewozmywak i baterię kuchenną?

Podziel się:
Wybór zlewozmywaka i baterii kuchennej musi być przemyślany, aby uchronić nas przed różnymi niedogodnościami wynikającymi z niedostosowania armatury do naszych potrzeb.

Konieczne jest dopasowanie kształtu wylewki do głębokości komory zlewu, tak aby bez trudu napełnić wodą lub umyć wysoki garnek. Wybierając konkretny model, zwracamy uwagę, by był funkcjonalny, harmonizował z pozostałym wyposażeniem i odznaczał się elegancką linią wzorniczą.

Fot. FerroFot. Ferro
Niezwykle atrakcyjną propozycją do nowoczesnej kuchni może być jednouchwytowa bateria z wyciąganym natryskiem z dwiema funkcjami strumienia. Wylewka o oryginalnym kształcie opleciona jest chromowaną spiralą, co dodaje lekkości urządzeniu, które nie tylko pozwala na komfortowe zmywanie, mycie produktów spożywczych i nalewanie wody do naczyń nawet poza komorą zlewu, ale stanowi niebanalną dekorację pomieszczenia, podkreślając jego styl i wysoki standard. Szczególnie efektownie prezentuje się na kuchennej wyspie.

Modnym i coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest umieszczenie zlewozmywaka pod oknem, dzięki czemu możemy korzystać z naturalnego światła podczas zmywania, a także nadzorować bawiące się na zewnątrz dzieci bez konieczności przerywania prac domowych lub po prostu cieszyć się widokiem przyrody. Wymaga to jednak doboru specjalnie przystosowanych urządzeń.

Fot. FerroFot. Ferro
Zamontowanie pod oknem baterii o składanej wylewce pozwoli na jego pełne otwarcie. Model ten doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach, a elegancki kształt i błyszcząca powłoka dodadzą klasy każdej kuchni.

Jeżeli priorytetem jest dla nas dbałość o środowisko naturalne – a przy okazji o nasze finanse – warto rozważyć zakup baterii z regulatorem ceramicznym Cold Start. Sprawia on, że po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a nie zmieszana, jak w przypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstotliwość korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne. Poza tym system to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż baterii zlewozmywakowej używamy nie tylko do zmywania, ale również do czerpania zimnej wody do gotowania czy np. do podlewania kwiatów. Prosty, minimalistyczny design to dodatkowy atut tego modelu.

Fot. FerroFot. Ferro
Nie zawsze baterie kupujemy przy okazji gruntownego remontu, czy urządzając nowe mieszkanie. Czasami, w przypadku awarii starej, jest to dla nas konieczny, nieplanowany wydatek. Na rynku mamy szereg wzorów, które możemy nabyć bez poważnego uszczerbku dla budżetu. W kuchniach klasycznych idealnie może wyglądać będzie bateria o asymetrycznym kształcie. Pod łagodnym łukiem wysokiej wylewki zmieszczą się wszystkie naczynia, a opływowy, dobrze leżący w dłoni uchwyt ułatwi nam pracę. Natomiast w nowoczesnych pomieszczeniach lepiej zaprezentuje się armatura o nieco surowej, ale jednocześnie miękkiej linii. Umieszczony z boku uchwyt nie tylko dodaje oryginalności, ale ma też walor praktyczny: nie przeszkadza podczas zmywania nawet w małym zlewie.
REKLAMA:

Wysoka jakość, funkcjonalność i niezawodność przedstawionych modeli pozwalają skupić się przede wszystkim na ich stronie wizualnej i z przedmiotu codziennego użytku uczynić ozdobę naszej kuchni.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: FERRO
#w kuchnia #armatura #baterie #wnetrza #ferro #zlewozmywak #poradnik #Armatura, wanny, natryski - inspiracje #Armatura i osprzęt

Więcej tematów: