Trendy w projektowaniu powierzchni biurowych

Podziel się:
W dniu 7 kwietnia 2017 r. odbyły się kolejne warsztaty w ramach Construction Marketing Group, które tym razem przygotowała i poprowadziła firma RD bud – Generalny Wykonawca obiektów kubaturowych. Tematem przewodnim spotkania były nowoczesne biurowce, a w szczególności ich aranżacja w sposób najbardziej przyjazny dla użytkowników.

Fot. RD budFot. RD budFot. RD budFot. RD bud
Kwietniowe spotkanie otworzyła prezentacja poświęcona przykładom najnowszych projektów Grupy Rabot Dutilleul, do której należy RD bud, zrealizowanych we Francji i w Belgii. Wśród nich szczególną uwagę wzbudziły te dopiero planowane, a zapowiedziane na ostatnich targach MIPIM w Cannes. Mowa tu oczywiście o SWAME i SHAKE w Lille, THE UNITY w Nicei i THE ONE w Brukseli. Całość dopełniło przedstawienie – certyfikowanych w systemie BREEAM – projektów z portfolio firmy RD bud, takich jak warszawskie: Cristal Park, Mokotowska Square, Oxygen Park, Neopark oraz wrocławski Dubois 41.

Prelekcja ta okazała się wstępem do rozmowy o rozwiązaniach zastosowanych dla zapewnienia zdrowego środowiska pracy, a tym samym dobrego samopoczucia, rozumianego przez komfort cieplny, wysokie parametry oświetlenia, rozwiązania akustyczne pozwalające wyciszyć się i skupić, kiedy tego potrzebujemy, bezpieczne materiały i indywidualnie dobrane elementy wykończenia wnętrz. Okazuje się, że lepsze efekty zapewniają nie tylko inteligentne systemy budynku, lecz także ładniejszy wygląd miejsc i ich otwartość na ludzi.

Fot. RD budFot. RD budFot. RD budFot. RD bud
Ciekawym punktem warsztatów była prezentacja przykładów biur oferowanych w systemie tzw. co-workingu, które stanowią szczególny przykład nowoczesnych i intrygujących wnętrz. W temacie Activity Based Workplace wśród uczestników zapanowała pełna zgodność. Każdy chciałby mieć ergonomiczne meble – biurko, przy którym można pracować również na stojąco; krzesło, które po 30 minutach siedzenia zawibruje, by nas zachęcić do wstania i zmiany pozycji itp.). Pożądana okazuje się także przestrzeń dostosowana do różnych aktywności takich jak praca zespołowa lub indywidualna, strefa komunikacji czy koncentracji, strefa chil-out, stołówka, w której można samemu przygotować szybko posiłek lub restauracja, oferująca duży wybór dań dla każdego.

Interesującym elementem były także rozważania o tym, jak ważna jest atmosfera panująca w miejscu pracy. Tu można było odnieść się do niedawno ogłoszonych w Polsce wyników konkursu Best Place to Work, w którego czołówce uplasował się jeden z najemców wspomnianego wyżej biurowca Dubois 41 we Wrocławiu. Projekt ten promuje firmy, opierające relacje międzyludzkie na „zaufaniu, dumie i koleżeństwie”.
REKLAMA:

Spotkanie zakończyła prezentacja pierwszych na świecie powierzchni biurowych zrealizowanych w zgodzie z wymaganiami WELL BUILDING STANDARD – pierwszego certyfikatu określającego warunki pracy w budynku przede wszystkim z punktu widzenia użytkownika, mającego szanse zagościć również na polskim rynku. Ale o tym na kolejnych warsztatach opowie firma BuroHappold Engineering, która jako pierwsza w naszym kraju zgłosiła swoje biura do tej właśnie certyfikacji.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: RD bud
#wiadomości #architektura #projekty #wnetrza #biuro

Więcej tematów: