Kostka brukowa w naszym ogrodzie stanowi motyw dekoracyjny. Mogą to być palisady jaki i wzór zrobiony z kostki, np. przed wejściem do domu, a trwający sezon to najlepszy moment na przeprowadzenie choćby drobnych rearanżacji w ogrodzie.
Fot. Polbruk
Fot. Polbruk
Jakie są teraz rozwiązania na topie?
– W tym sezonie, już po raz kolejny, w ogrodach kontynuowana jest moda na rozwiązania w stonowanych barwach – wyjaśnia Wojciech Średniawa, główny projektant firmy Polbruk. – W odniesieniu do podjazdów, tarasów i ścieżek przekłada się to na wybieranie kostek i płyt w melanżach szarości, grafitowych czy na przykład w kolorze latte, który ostatnio również zyskał na popularności. Zasada ta sprawdza się także w przypadku rozwiązań dopełniających aranżację, czyli wszelkiego rodzaju murków, palisad i gazonów. Mała architektura to świetny sposób na skuteczne ożywienie aranżacji bez konieczności wydawania sporej sumy pieniędzy – dodaje ekspert.Przykłady aranżacji
Wiele możliwości aranżacyjnych stwarzają w ogrodzie palisady, czyli elementy wykorzystywane do wykończania schodów, skarp czy oczek, oferowane w wielu rozmiarach i kolorach. Dzięki temu świetnie nadaje się do zabudowy nierówności terenu, przekształcając je w atut ogrodu. W katalogu elementów małej architektury znajdziemy również obrzeża, murki czy ogrodzenia, za pomocą których stworzymy aranżacje spójne nie tylko z kostką brukową, ale i całym otoczeniem.Fot. Polbruk
Naturalny beton
Niektóre osoby nie potrafią zdecydować się, czy w ogrodzie wolą postawić na funkcjonalność, czyli np. możliwość poruszania się po nim suchą stopą w czasie deszczu, czy też na naturalność. Również w tym względzie producenci kostki brukowej przychodzą właścicielom posesji z pomocą. Na rynku wciąż pojawiają się nowe rozwiązania, odpowiadające na takie dylematy. Te rozwiązania z pewnością wyróżnią przestrzeń na tle innych, wpisując ją w nurt nowoczesnych, a zarazem przyjemnych dla oka aranżacji.REKLAMA:
Ciekawy kształt może więcej
W brukarstwie dekoracyjnym siła aranżacji tkwi w umiejętnym i przemyślanym doborze kolorów i kształtów. A te mogą być przecież bardzo różne – od łagodnie zakończonych produktów z tzw. fazą, przez kostki chropowate, celowo obijane w celu uzyskania efektu postarzenia, na produktach o prostym profilu krawędzi kończąc. Wielość kształtów pozwala z kolei na tworzenie kół, okręgów, zakoli czy wzorów jeszcze bardziej wymyślnych, jak gwiazda, serce czy kwiat. Słowem – wygląda na to, że największym ograniczeniem dla projektu jest wyobraźnia projektanta.REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Polbruk