Piece wolnostojące w industrialnych wnętrzach

Podziel się:
Wywodzący się z powojennego Nowego Jorku styl industrialny zachwyca przestrzenią i łączeniem materiałów. Powstał w wyniku adaptowania zniszczonych fabryk oraz magazynów na obiekty mieszkalne. W industrialnych pomieszczeniach idealnie sprawdzają się piece wolnostojące, które podkreślają design wnętrz.

Styl industrialny czerpie inspiracje z fabrycznej surowości i nieładu. Duże przestrzenie, wysokie sufity i okalające gołe ściany rury sprawiły, że świat zakochał się w tym niezwykle popularnym stylu. Paradoksalnie, tworzy w ten sposób gustowne, a nawet ekskluzywne wnętrza. Nowoczesne piece wolnostojące to prawdziwy must have wnętrz rodem zza oceanu.

Fot. Kratki.plFot. Kratki.pl

Kominek w centrum loftu

Lofty utrzymane są w surowym stylu. Nieotynkowane ściany czy odsłonięte elementy konstrukcyjne budynku potęgują industrialny klimat wnętrz. - W tak przestronnych pomieszczeniach, jakimi są studia czy pomagazynowe mieszkania, mamy możliwość wyeksponowania piękna pieców wolnostojących. Stalowe rozwiązania o tradycyjnych lub unowocześnionych kształtach często stają się główną dekoracją. Z uwagi na możliwość ich montażu w dowolnym miejscu (jedynym warunkiem jest doprowadzenie podłączenia kominowego) piece wolnostojące mogą odgrywać pierwsze skrzypce w industrialnych aranżacjach. – mówi Sylwester Kałwiński, ekspert z firmy Kratki.pl.
W tradycyjnych domach często brakuje miejsca na wyeksponowanie pieca. Przestronne lofty pozwalają na zrealizowanie wielu wnętrzarskich fantazji. Charakteryzują się one otwartą przestrzenią, w której salon dzielony jest razem z kuchnią. Usytuowanie pieca wolnostojącego na pograniczu tych dwóch stref pozwoli na ich naturalny podział, a także możliwość cieszenia się pięknem żywego ognia podczas wypoczynku, jak i gotowania potraw.

Fot. Kratki.plFot. Kratki.pl

Idealnie dopasowanie

Piece wolnostojące są elementem sztuki użytkowej. - Najczęściej wykonywane są ze stali. Ich konstrukcja pozwala na wprowadzenie innowacji w postaci wykończenia z kafli czy kolorowych elementów, które idealnie wpisują się w industrialny klimat. Możliwość formowania różnych kształtów pieców stalowych umożliwia stworzenie urządzeń o zaokrąglonym froncie, kwadratowych, prostokątnych, narożnych lub opartych na nóżce. Dzięki swojej nowoczesnej formie, prostocie i funkcjonalizmie, piece wolnostojące idealnie wkomponowują się w filozofię industrialnych mieszkań. – dodaje ekspert z firmy Kratki.pl. Nowoczesne kozy o surowym designie idealnie współgrają z materiałami przypisanymi do stylu loftowego: cegłą, metalem czy drewnem. Dodatkowym atutem pieców wolnostojących jest dający ciepło płomień, który nadaje surowemu wnętrzu ciepła i przytulności.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Kratki.pl
#czytelnia #instalacje #Kominki

Więcej tematów: