AHEC na Interzum w Kolonii

Podziel się:
Rozpoczęły się targi Interzum w Kolonii, które potrwają do 24 maja 2019 r. Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) pokaże podczas wydarzenia dwa projekty: Blushing Bar („rumieniący się bar”), okrągły mebel o średnicy 3 m, w którym do zabarwienia pojemnych kapilarów czerwonego dębu amerykańskiego wykorzystano tusz kreślarski, a także nową kolekcję mebli, zaprojektowaną przez Sebastiana Coxa.

Fot. AHECFot. AHEC
W tym roku na targach w Kolonii AHEC uczestniczy wraz z 27 niezależnymi wystawcami branżowymi z USA, co stanowi największą reprezentację amerykańskiego przemysłu drzewnego podczas tego europejskiego wydarzenia. Podczas targów odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z bogatą paletą amerykańskich gatunków drewna liściastego, a także na nowo odkryć gatunki, które mogą uważać za dobrze znane i które charakteryzują się wysoką odnawialnością. Wśród nich jest przede wszystkim czerwony dąb amerykański, który jako jedyny gatunek zostanie zaprezentowany na stoisku AHEC.

Czerwony dąb amerykański to nie tylko najobficiej występujący na kontynencie amerykańskim gatunek drewna – jest to także najbardziej zrównoważony pod względem środowiskowym, a przy tym niezwykle wszechstronny materiał, zachwycający niezwykle ciepłą estetyką. I choć jest bardzo popularny na wielu światowych rynkach, w Europie wydaje się być rzadziej wykorzystywany – powiedział David Venables, dyrektor AHEC na Europę. – Przez cały ten rok pokażemy szereg niezwykle ciekawych projektów, których celem będzie zaprezentowanie potencjału tego drewna. Prowadzimy je pod hasłem „oak redefined” („dąb zdefiniowany na nowo”), a pokazy zaczynamy właśnie w Kolonii podczas Interzum – dodał David Venables.

Fot. AHECFot. AHEC
Blushing Bar, czyli „rumieniący się bar”, pierwotnie stworzony na potrzeby wystawy Wallpaper* Handmade podczas tegorocznego tygodnia designu w Mediolanie, został zaprojektowany przez parę architektów Chan + Eayrs i wykonany przez producenta mebli, Sebastiana Coxa. Okrągły bar o średnicy 3 metrów i złożony z 10 modułów przeznaczonych do przygotowywania koktajli (woda, alkohol, owoce, zioła, uchwyty, lód, krojenie, szkło, napoje gazowane, zlew), z których każdy jest specjalnie zaprojektowanym elementem stolarskim. Projekt wykorzystuje unikalne właściwości amerykańskiego czerwonego dębu, w tym duże otwarte pory, do których wykonawca wprowadził pod ciśnieniem czerwony tusz kaligraficzny – rozchodząc się po powierzchni drewna barwnik ujawnił jego piękne usłojenie.

Blushing Bar autorstwa Chan + Eayrs oraz Sebastiana Coksa na wystawie Wallpaper * Handmade
Aby jeszcze bardziej podkreślić wydajność techniczną i estetykę czerwonego dębu, AHEC poprosił Sebastiana Coxa o produkcję mebli, które zaprezentowane zostaną podczas Interzum. Efektem tej współpracy jest kolekcja Rubra, obejmująca długi stół o wysokości baru z krzesłami, które w pomysłowy sposób mieszczą się pod spodem.

Wszystkie nasze projekty powstają z myślą o produkcji seryjnej. A rynek potrzebuje więcej produktów wykonanych przy użyciu czerwonego dębu amerykańskiego – powiedział Sebastian Cox. Bar i krzesła z kolekcji Rubra, zaprojektowane przez Sebastiana Coxa na stoisko Interzum AHEC w Kolonii. – Na potrzeby realizacji briefu, jaki otrzymałem, czerwony dąb amerykański wydawał się idealnym materiałem. Stosunek jego wytrzymałości do masy spowodował, że ​​proporcje elementów stały się bardzo eleganckie – dodał Cox. – Materiał ten znakomicie się zgina, doskonale obrabia i rewelacyjnie poddaje obróbce. Porowatość tego gatunku drewna stanowiła pewne wyzwanie w kontekście pochłaniania kleju, jednak dzięki podwójnemu jego nałożeniu łącza stały się tak mocne, jak w każdym innym drewnie liściastym.
REKLAMA:

Targi Interzum to doskonała okazja dla AHEC do dalszego koncentrowania uwagi odbiorców i użytkowników na walorach środowiskowych amerykańskich gatunków liściastych, a także do zaprezentowania różnorodnych narzędzi do weryfikacji zrównoważonego rozwoju amerykańskich lasów. Jednym z nim jest narzędzie LCA (life cycle assessment), interaktywna mapa lasów stworzona na podstawie obrazów satelitarnych, a także profil środowiskowy drewna liściastego, tzw. „zielony paszport”. Wyszczególnia on ilość zmagazynowanego w drewnie CO2, jak również wpływ na środowisko przesyłek zawierających amerykańskie drewno liściaste wysyłanych w dowolne miejsca na świecie.

Podczas targów AHEC zaprezentuje także najnowszą edycję badania oceny ryzyka opracowanego w ramach programu Seneca Creek, obejmującą dogłębną analizę zagrożeń związanych z wprowadzaniem drewna pochodzącego z nielegalnych źródeł do amerykańskiego łańcucha dostaw drewna liściastego.

Stoisko AHEC podczas targów Interzum w Kolonii w dniach 21-24 maja 2019, Hala 10.2, stoiska G020 - H029 oraz D074 - C065.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: AHEC
#wiadomości #meble #targi #wnetrza #z drewno

Więcej tematów: