Gotowa Gładź Polimerowa RAPTOR marki Franspol

Podziel się:
Nowość w ofercie firmy Franspol, Gotowa Gładź Polimerowa RAPTOR, dzięki efektowi tiksotropowemu, idealnie nadaje się do nakładania ręcznego (pacą ze stali nierdzewnej) jak i mechanicznego. Po intensywnym wymieszaniu produkt tymczasowo pozornie zmniejsza swoją lepkość, co umożliwia łatwą aplikację agregatem natryskowym oraz ręczną, za pomocą specjalnego wałka.

Gotowa Gładź Polimerowa RAPTOR. Fot. FranspolGotowa Gładź Polimerowa RAPTOR. Fot. FranspolNakładanie wałkiem możliwe jest dzięki zmniejszonej lepkości i upłynnionej konsystencji Gładzi po wymieszaniu, oraz dzięki strukturze samego wałka. Te dwa parametry umożliwiają równomierne nałożenie Raptora na ścianę lub sufit a sama Gładź nie spływa z powierzchni pionowych.

Rolka wałka powlekana jest włóknami nylonowymi, które umożliwiają optymalne nakładanie szpachli, szczególnie na dużych powierzchniach.

Wałek łatwo się czyści, co pozwala na jego wielokrotne użycie.

Zastosowanie tej metody trzykrotnie przyspiesza aplikację a uzyskana warstwa doskonale poddaje się ostatecznemu wygładzeniu pacą.
REKLAMA:

Aplikacja wałkiem

Przed przystąpieniem do pracy masę Raptor należy dokładnie wymieszać (dopuszcza się rozcieńczenie masy czystą wodą w ilości 0,2 litra na 25 kg). Masę nakładamy na podłoże bezpośrednio wałkiem, równomiernie na powierzchnię np. metodą na ,, V ‘’. Wielkość powierzchni nakładania masy uzależniona jest od chłonności podłoża. W kolejnym etapie masę należy wyrównać długą pacą ze stali nierdzewnej. Drugą warstwę możemy nakładać metodą "mokre na mokre", po wstępnym związaniu warstwy pierwszej (po około 2 godzinach) tak, aby przy dotknięciu palcami masa nie przyklejała się do palców, lub tradycyjnie, po wyschnięciu pierwszej warstwy. Gładź RAPTOR można także obrabiać metodą zacierania na mokro. Wstępnie związaną powierzchnię skrapiamy wodą, następnie wyciągamy mleczko za pomocą gąbki o drobnym oczku. Powierzchnia do gąbkowania musi być na tyle związana, aby czynność ta nie powodowała powstawania rowków. Po zmatowieniu mleczka zaciągamy powierzchnię dużą pacą.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Franspol
#ściany #na sciany #do szlifowanie #do szpachlowanie #gladz #franspol #produkty #Ściany, fasady - tematy pozostałe

Więcej tematów: