ML System podpisał umowę o strategicznej współpracy z Guardian Glass

Podziel się:
ML System, najbardziej zaawansowana technologicznie firma w branży fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), podpisał umowę o strategicznej współpracy z Guardian Glass, jednym z globalnych liderów produkcji szkła budowlanego.

W ramach kooperacji produkty ML System będą oferowane w sieci sprzedaży partnera na całym świecie. - Współpraca pozwoli na stworzenie symbiozy produktowej i koordynację projektów, przy wykorzystaniu sieci sprzedaży i kanałów dystrybucji Guardian Glass oraz potencjału technologicznego ML System w zakresie BIPV, specjalistycznych powłok i zintegrowanych rozwiązań konstrukcyjnych - komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

- Dla ML System umowa oznacza zupełnie nowe możliwości w dostępie do dużych projektów architektonicznych na całym świecie, a Guardian Glass pozwoli uzupełnić ofertę o nowatorskie technologie BIPV w zakresie zaawansowanej energetyki – dodaje Dawid Cycoń. - Od teraz nasz doświadczony zespół może przyjąć bardziej holistyczne podejście do projektów. Będziemy mogli pomóc architektom, instalatorom i konsultantom w zakresie elewacji znaleźć najlepsze, pod względem zapotrzebowania na moc, integracji, estetyki i dopasowania do powlekanych przeszkleń przeciwsłonecznych, rozwiązania produktowe dla fasad wytwarzających energię. Wygląd tych niezawodnych, wysokowydajnych rozwiązań BIPV można dostosować tak, aby w możliwie najlepszy sposób spełniał wizualne wymogi projektów - podkreśla Guus Boekhoudt, wiceprezes, dyrektor generalny Guardian Glass w Europie.
REKLAMA:

Motorem napędowym współpracy jest m.in. sprzyjające otoczenie regulacyjne, jak i rosnąca popularność w stosowaniu innowacyjnych rozwiązań budowlanych oraz zaawansowana energetyka ukierunkowana na oszczędzanie. W styczniu 2019 r. w życie weszła dyrektywa unijna, która ma wspierać wdrażanie na dużą skalę budynków o niemal zerowym zużyciu energii (NZEB - Nearly Zero Energy Buildings). Celem tej dyrektywy jest znaczne obniżenie zużycia energii w budynkach, przy jednoczesnym wykorzystaniu w bardzo znaczącym stopniu energii odnawialnej, wytwarzanej na miejscu lub w pobliżu.

- Przeszklone elewacje budynków mogą być doskonałym źródłem produkcji energii, a nie wyłącznie - jak się aktualnie przyjmuje - elementem architektonicznym. Dostrzegamy pozytywne zmiany w podejściu inwestorów, zwłaszcza w Skandynawii i na innych rynkach wysoko rozwiniętych, gdzie wybór innowacyjnych rozwiązań budowlanych stał się naturalny - podkreśla Dawid Cycoń.

ML System w kolejnych kwartałach będzie się koncentrować m.in. na zakończeniu projektu Quantum Glass i rozpoczęciu produkcji, ekspansji na kolejne rynki zagraniczne i dalszej dywersyfikacji kanałów sprzedaży. Celem na 2020 r., obok wzrostu sprzedaży, jest dalsza poprawa rentowności.

W 2020 r. firma zamierza przeznaczyć na inwestycje ok. 50 mln zł, które w zasadniczej części dotyczą projektu Quantum Glass, 2D Selective Glass oraz obszaru B+R. Ostateczna skala wydatków będzie zależna od sytuacji rynkowej.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: ML System
#wiadomości #wnetrza #wspolpraca

Więcej tematów: