Proste rozwiązanie dla nieprostych instalacji – PAROC Hvac Bend AluCoat T

Podziel się:
Nawet najlepszy system grzewczy, wentylacyjny lub klimatyzacyjny nie będzie wydajny bez odpowiedniej izolacji. A żeby odpowiednio zaizolować przewody instalacyjne, niezbędna jest maksymalna precyzja montażu – zwłaszcza przy wszelkich zakrzywieniach rur. Firma Paroc wychodzi naprzeciw potrzebom profesjonalistów, oferując gotowe rozwiązanie izolacyjne.

Fot. ParocFot. ParocW przypadku rurociągów prostopadłych (np. trójników), wykonanie izolacji nie stanowi dużego problemu. Przycięcie otuliny na odpowiedni wymiar oraz zaklejenie i zabezpieczenie łączeń taśmą rozwiązuje nam sprawę. Do wykończenia końcówki otuliny można użyć manszet lub taśmy aluminiowej.

Niestety, ta metoda nie sprawdzi się w momencie, kiedy przewody formują się w kolana rurociągowe. Zastosowanie dociętych elementów izolacji przeznaczonej do rurociągów prostych niesie ze sobą ryzyko powstawania nieszczelności. Aby zaoszczędzić czas i zagwarantować sobie maksymalny komfort, eksperci zalecają wykorzystywanie gotowych elementów do zabezpieczania kolan rurociągowych.
REKLAMA:

Jednym z najczęściej rekomendowanych produktów jest PAROC Hvac Bend AluCoat T. To niepalna otulina z wełny kamiennej pokryta zbrojoną folią aluminiową z zakładką samoprzylepną, wykonana fabrycznie w kształcie kolana. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na jak najlepszej oraz sprawnej izolacji termicznej i akustycznej rurociągów grzewczych, centralnego ogrzewania i wody użytkowej – szczególnie w szczycie sezonu izolacyjnego i intensywnych prac wewnątrz budynków.

Dzięki elastycznym właściwościom wełny, produkt idealnie dopasowuje się do rurociągów o zróżnicowanym kącie zagięcia. Pokrycie charakteryzuje się zaś wysokim oporem dyfuzyjnym pary wodnej, a więc zapewnia optymalną ochronę przed niepożądaną kondensacją wilgoci, a w konsekwencji korozji ścian rurociągu. Wykonany fabrycznie element zapewnia najlepsze rozwiązanie w zakresie izolacji dla kolan bez mostków cieplnych. Dla zapewnienia maksymalnej szczelności, eksperci rekomendują użycie na łączeniach zbrojonej taśmy aluminiowej PAROC AluCoat Tape.

Produkt sprawdzi się zarówno w złożonych systemach HVAC w dużych obiektach użyteczności publicznej, takich jak centra handlowe czy szpitale, jak i w zastosowaniach w domach jednorodzinnych.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #instalacje #paroc #Instalacje - pozostałe

Więcej tematów: