Skuteczność działania urządzenia do dezynfekcji ML System potwierdzona przez Politechnikę Śląską

Podziel się:
Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej, renomowana jednostka biotechnologii, zajmująca się badaniami mikroorganizmów, na podstawie przeprowadzonych testów potwierdziła skuteczność działania w pełni automatycznego urządzenia do dezynfekcji od ML System. We wnioskach ogólnych ekspertyzy przygotowanej przez nienależnych ekspertów wskazano, że w warunkach, w których prowadzono eksperymenty, skuteczność urządzenia w zabijaniu testowanych szczepów mikrobów dochodzi do 98 proc.

- Urządzenie działa w oparciu o wysokoenergetyczne promieniowanie elektromagnetyczne. Neutralizuje wszelkiego rodzaju patogeny, w tym te wywołujące chorobę koronawirusową
COVID-19. Usuwa bakterie, wirusy i grzyby z powierzchni szklanych, papierowych, metalowych czy tworzyw sztucznych, zapewniając jednocześnie całkowite bezpieczeństwo dla dezynfekowanych materiałów, np. banknotów. Uruchomiliśmy wstępnie ofertę na rynku i już widzimy spore zainteresowanie produktem
- komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. Szczegóły rozwiązania: https://mlsystem.pl/ml-uv-box/

Urządzenie znajdzie swoje zastosowanie w: służbie zdrowia, biurach, sektorze bankowym, administracji publicznej, hotelach i restauracjach oraz przemyśle.
REKLAMA:

Specjalnie zaprojektowana architektura wnętrza urządzenia z wykorzystaniem warstw refleksyjnych i odpowiednich źródeł fali elektromagnetycznej (EM) z zakresu UV powoduje, że proces dezynfekcji trwa zaledwie 30 sekund. Dodatkowo, fala elektromagnetyczna jest rozpraszana wewnątrz komory w taki sposób, by proces dezynfekcji powierzchni zachodził równomiernie. Urządzenie nie generuje żadnych zanieczyszczeń, a dzięki zintegrowanemu systemowi zabezpieczeń wyłącza się samoczynnie np. przy wykryciu otwartej pokrywy.

W kwietniu bieżącego roku ML System wprowadziła na rynek szklaną przegrodę – w wersji aktywnej i pasywnej – chroniącą przed wirusami. Przegroda znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w przychodniach medycznych oraz aptekach. W wariancie aktywnym spółka oferuje szybę, która impulsowo, cyklicznie, nagrzewa się do temperatury ok. 75 stopni Celsjusza, likwidując zarazki. Warto podkreślić, że dostępne na rynku szkło antybakteryjne nie jest skutecznym narzędziem w walce z wirusami. W przegrodach zastosowano szkło bezpieczne, a w wersji pasywnej, w celu ułatwienia bezpośredniej komunikacji, zamontowano dodatkową szybę.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: ML System
#wiadomości #fotowoltaika #eko

Więcej tematów: