Nowoczesny dom z EKOCERAMIKI

Podziel się:
Jesteśmy coraz bardziej świadomi, że nasze życie musi biec w rytmie eko. Zmieniamy codzienne nawyki i wybieramy rozwiązania najmniej szkodliwe dla środowiska. Budując dom pamiętajmy, by również stawiać na ekologiczne materiały, tak by żyć zawsze w zgodzie z naturą.

Fot Röben

Fot Röben


Wymarzony dom powinien nie tylko dawać poczucie niezależności i bezpieczeństwa, ale też tworzyć zdrową przestrzeń dla naszej rodziny. Z tego względu inwestorzy coraz uważniej przyglądają się rynkowi materiałów budowlanych. Wiadomo, że surowce, z których wznoszone są budynki, mają realny wpływ na organizm ludzki. Najbezpieczniej jest zatem mieszkać w domu o ścianach i dachu z naturalnych materiałów, których produkcja i eksploatacja nie wpływa negatywnie na przyrodę. Zyskujemy wtedy my i równocześnie środowisko. Gwarancję zdrowego oraz ekologicznego domu daje wysokiej jakości ceramika marki Röben. Produkowana jest od ponad 160 lat, jedynie z naturalnych surowców i w sposób ekologiczny.

 

Fot Röben

Fot Röben

 

Dlaczego warto wybierać ekoceramikę?

Cegły klinkierowe oraz dachówki ceramiczne, mimo że produkowane są od wieków, to materiały, których popularność na rynku budowlanym nie przemija. Składa się na to ich trwałość, ekologiczność oraz ponadczasowy urok. Zarówno dachowe jak i ścienne materiały ceramiczne powstają z gliny. Ten naturalny surowiec od dawna znany jest z właściwości antyalergicznych, antybakteryjnych i antystatycznych, dzięki czemu ceramika pozwala utrzymywać optymalny mikroklimat we wnętrzach. Reguluje wilgotność powietrza, pochłaniając jej nadmiar i oddając ją, gdy w pomieszczeniach zaczyna być zbyt sucho. Długo się nagrzewa i długo też oddaje temperaturę, dlatego doskonale izoluje podczas upalnego lata i trzyma ciepło w zimie. Ze względu na tę termoizolacyjność materiały ceramiczne stosuje się z powodzeniem w budownictwie energooszczędnym. Z jednej strony wznosząc ściany z cegieł klinkierowych i dach z dachówek ceramicznych możemy liczyć na oszczędności, które będą generowane w trakcie eksploatacji budynku. Z drugiej strony stawiając na odporną, trwałą i ekologiczną ceramikę, zaoszczędzimy na remontach. Podczas gdy inne materiały budowlane będzie trzeba wymieniać w najlepszym razie po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach, ceramika przetrwa nawet setki lat.REKLAMA:


 

Fot Röben

Fot Röben

 

Na miarę nowoczesnej architektury

Marka Röben słynie z doskonałego łączenia tradycji z nowoczesnością. Jako jeden z liderów na rynku może pochwalić się licznymi wyróżnieniami w tym zakresie. Najnowsze ekologiczne produkty, zarówno jeśli chodzi o dachówki ceramiczne, jak i cegły oraz płytki klinkierowe, podążają za najnowszymi trendami w architekturze, współgrając ze współczesnymi gustami. Zarówno wysoka trwałość jak i nowoczesny wygląd produktów świetnie spełniają oczekiwania inwestorów. Do popularnych i chętnie wybieranych pokryć dachowych można zaliczyć płaskie dachówki BERGAMO, które występują w antracytowym kolorze. Doskonale łączą się z minimalistyczną architekturą i tworzą jednolitą, elegancką powierzchnię dachu. Przy bardziej rozbudowanej bryle stosuje się z powodzeniem inną popularną dachówkę, np. glazurowaną MONZAplus w odcieniu tobago. Jej czarna, lśniąca forma o powiększonym formacie i wyrazistej fali daje niezwykle spektakularny efekt na połaci.
Szarości i czernie modne są także na ścianach wewnętrznych i na elewacji. Idąc za tym nurtem, marka Röben oferuje między innymi szare cieniowane cegły klinkierowe MARGATE, których niejednolita faktura daje różny efekt wizualny w zależności od zmiany oświetlenia. Z kolei gładki klinkier PORTLAND, stworzy tak popularną obecnie ciemną, zbliżoną do czerni, elegancką powierzchnię ściany. Bez trudu zrealizuje on nawet najbardziej odważne wizje projektantów. W ofercie marki Röben można znaleźć zarówno cegły jak i płytki klinkierowe w trzech formatach: tradycyjnym NF (240 x 115 x 71 mm) oraz wydłużonych LDF (290 x 115 x 52) i XLDF (365 x 115 x 52 mm).

 

Fot Röben

Fot Röben

 

Ekologiczna produkcja

Jeszcze nie ucichły echa poprzedniego Szczytu Klimatycznego w Glasgow, a już zbliżamy się do kolejnego, który odbędzie się w 2022 r. w Egipcie. Wnioski, które wyciągnęliśmy nie pozwalają pozostać obojętnym na nieuchronne zmiany, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Dlatego należy zrobić wszystko, aby uchronić naszą planetę, w maksymalnym możliwym zakresie. Świadomi producenci materiałów budowlanych od dawna zdają sobie z tego sprawę. Mając na celu dobro planety, starają się wciąż unowocześniać i modernizować zakłady produkcyjne.

 

Fot Röben

Fot Röben

 

Fot Röben

Fot Röben


Dla marki Röben ciągły proces doskonalenia produkcji był zawsze priorytetem, równie ważnym, jak wysoka jakość produktów ceramicznych. Zakłady znajdujące się w Środzie Śląskiej zostały w ostatnim czasie zmodernizowane stając się najnowocześniejszymi i najbardziej nowatorskimi w Europie. Wprowadzone innowacje sprawiły, że fabryka minimalizuje negatywny wpływ procesów produkcyjnych na środowisko, a co za tym idzie ceramika budowlana wytwarzana jest w duchu „zero waste“. Produkty, które nie spełniają gwarantowanych norm, są poddawane ponownemu przetworzeniu, co pozwala na eliminację odpadów. Firma Röben, wciąż rozszerzając swą bogatą ofertę, dba równocześnie o dalsze unowocześnianie produkcji i stawia na ideę zrównoważonego rozwoju. Wszystko w myśl działań będących zawsze w zgodzie z naturą.

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Röben
#czytelnia #materiały konstrukcyjne #pokrycie dachowe #architektura #ściany #roben #fasada #budowa #klinkier #cegla #dom_energooszczedny #ceramika #dachówka ceramiczna #dom jednorodzinny

Więcej tematów: