WIŚNIOWSKI Mecenasem Konkursu Nagrody Roku SARP 2022 

Podziel się:
Nagroda Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich to jedna z najbardziej prestiżowych nagród architektonicznych w Polsce. Za nami 39. edycja konkursu wyróżniającego najważniejsze realizacje minionego roku. Marka WIŚNIOWSKI była mecenasem tegorocznej edycji. 

Fot. WiśniowskiFot. Wiśniowski

Dziesiątki polskich architektów w jednym miejscu

Gala konkursu Nagroda Roku SARP 2022 odbyła się 24 czerwca w Warszawie, w ramach Walnego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Architektów Polskich. W przestrzeni ogrodu siedziby głównej SARP zorganizowano Strefę Architekta, gdzie na stoisku marki WIŚNIOWSKI trwały inspirujące i pełne merytorycznej wiedzy spotkania z architektami z całej Polski. – Współpraca z architektami jest dla firmy WIŚNIOWSKI bardzo ważna. Architekt to pierwsza osoba, z którą kontaktuje się inwestor, rozpoczynając projekt życia – budowę wymarzonego domu. Podpis architekta jest wymagany, aby uzyskać pozwolenie na budowę domu. Wsłuchując się w głos architektów, firma producencka rozwija ofertę produktową, dopasowując ją do potrzeb inwestora – podsumowuje Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, manager ds. komunikacji B2B w firmie WIŚNIOWSKI.  

Fot. WiśniowskiFot. WiśniowskiFot. WiśniowskiFot. Wiśniowski
Fot. WiśniowskiFot. Wiśniowski

Najważniejsze obiekty 2022 nagrodzone przez SARP

Pierwszy dzień zjazdu SARP zakończyła gala wręczenia Nagrody Roku SARP 2022. Prestiżowa nagroda wyróżniająca obiekty o znaczących wartościach architektonicznych przyznawana jest od 1983 roku. Realizacje biorące udział w konkursie zostały wybudowane na terytorium Polski i przekazane do użytkowania w minionym roku kalendarzowym. W jury Nagrody Roku SARP 2022 znaleźli się: Grzegorz Stiasny (przewodniczący, wiceprezes SARP), Daria Kieżun (SARP Wrocław), Tomasz Konior (SARP Katowice), Marek Chrobak (SARP Rzeszów), Mariusz Tenczyński (SARP Opole), Adriana Patalas (przedstawicielka Rady Prezesów SARP), Małgorzata Respekta-Paszkiewicz z firmy WIŚNIOWSKI i Tomasz Graboń z firmy BOLIX. Do tegorocznej edycji zgłoszono 61 obiektów. Komisja nominowała do finału 17 obiektów w 7 kategoriach. GRAND PRIX – najwyższe wyróżnienie konkursu – otrzymały ex aequo dwa obiekty: kładka pieszo-rowerowa z zapory na Wzgórze Zamkowe w Dobczycach, zaprojekowana przez Biuro Projektów Lewicki Łatak oraz rozbudowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Prof. Józefa Świdra w Jastrzębiu – Zdroju zaprojektowana przez pracownię SLAS architekci.  

WIŚNIOWSKI Mecenasem Konkursu Nagrody Roku SARP 2022 WIŚNIOWSKI Mecenasem Konkursu Nagrody Roku SARP 2022 

Fot. WiśniowskiFot. Wiśniowski

Nowy Prezes SARP

Stowarzyszenie Architektów Polskich zrzesza tysiące architektów z całej Polski. Celem Stowarzyszenia jest troska o jakość polskiej architektury, rozwój warsztatu i twórczości architektonicznej oraz ochrona zawodu architekta. Swoje cele SARP osiąga dzięki prowadzeniu działalności kulturalnej, naukowo-oświatowej, organizacji konkursów architektonicznych oraz świadcząc wzajemną pomoc w środowisku polskich architektów. Czerwcowemu potkaniu SARP towarzyszyły wybory, podczas których po raz pierwszy w 88-letniej historii SARP na stanowisko prezesa wybrano kobietę – arch. Agnieszkę Kalinowską-Sołtys.  

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: WIŚNIOWSKI
#okna #drzwi #wiadomości #okno #brama #sponsoring #okna i drzwi #wisniowski

Więcej tematów: