Trzy najbardziej ekologiczne fotele na rynku

Podziel się:

Cenieni producenci mebli biurowych coraz bardziej angażują się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. To odpowiedź nie tylko na globalną potrzebę ograniczania szkodliwego wpływu na środowisko, ale również postulaty konsumentów. Ci ostatni coraz częściej oczekują produktów z zielonymi certyfikatami. Poznajmy trzy najbardziej przyjazne środowisku fotele biurowe na rynku.

Jeszcze do niedawna za "najzdrowsze" fotele do pracy uznawano te, które – dzięki swojej ergonomii – sprzyjają komfortowi pracy i ograniczają szkodliwy wpływ siedzącego trybu życia. - Obecnie ta definicja uległa poszerzeniu, ponieważ konsumenci domagają się coraz częściej rozwiązań biorących pod uwagę zasady zrównoważonego rozwoju – mówi Przemysław Zalewski z ARC Interiors, partnera i dystrybutora na Polskę najlepszych producentów mebli biurowych.  - Zauważamy, jak niezwykle dynamicznie zmienia się rynek w tym obszarze. I możemy dzisiaj wyposażyć przestrzenie biurowe i home office w meble, których produkcja jest neutralna dla środowiska naturalnego – dodaje.

Steelcase Series 1 – zielona rewolucja

Series 1 od lat należy do najbardziej popularnych foteli do pracy firmy Steelcase. Przekłada się to na wysoki poziom sprzedaży, dlatego amerykański producent zdecydował, że to dla niego, jako pierwszego, pozyska certyfikat Carbon Neutral (produkt neutralny węglowo). Potwierdza on zaangażowanie firmy w dekarbonizację oraz finansowanie projektów środowiskowych. Jak deklaruje firma Steelcase: "Przy każdym zakupie Series 1 emisja dwutlenku węgla wykorzystana do produkcji, którą kompensujemy, jest równoważna 360 milom przejechanym przez przeciętny pojazd napędzany benzyną." Zmiany w procesie produkcji nie zmieniają przy tym cech tego fotela. Użytkownicy niezmiennie wybierają go za ergonomię i jakość w doskonałej cenie.

Vitra ACX – w stronę prostoty

Firma Vitra współpracuje z uznanymi projektantami i jest niezwykle otwarta na zmiany, które mają sprzyjać ochronie środowiska naturalnego. Dobitnym tego przykładem jest tegoroczna nowość – fotel obrotowy ACX, powstały przy współpracy z włoskim projektantem, Antonio Citterio. - Na pierwszy rzut oka fotel ten zaskakuje nietechnicznym wyglądem. Widać również dążenie do redukcji składających się na niego komponentów – mówi Przemysław Zalewski z ARC Interiors. - A co najważniejsze: jego konstrukcja, materiały, cały proces produkcji, logistyka i konserwacja są podporządkowane temu, by osiągnąć długi cykl życia przy pozostawieniu jak najmniejszego śladu węglowego.

Steelcase Karman - niedościgniony

Fotel Steelcase Karman, który na dniach pojawi sie również w Polsce, produkowany jest z wykorzystaniem zrównoważonych materiałów i ma – podobnie jak ACX Vitry, najmniejszą niezbędną liczbę komponentów. Waży zaledwie nieco ponad 13 kg, a mimo to jest niezwykle wytrzymały. Fotel ten pozostaje w równym stopniu ergonomiczny, estetyczny, jak i "ekologiczny". W pełni odzwierciedla on ideę firmy Steelcase, której tożsamość określa dzisiaj dążenie do osiągnięcia zeroemisyjności w 2030 roku.

Dzisiaj standardy jakości wyznacza już nie tylko ergonomia i estetyka. Równie istotne staje się to czy dany produkt jest wyprodukowany z troską o środowisko naturalne. Najwięksi producenci zmieniają swoje podejście do procesu produkcji, dając dobry przykład, a nam – wybór tego, co najlepsze w tych trzech aspektach.

Fotele Steelcase i Vitra dostępne są w warszawskim i krakowskim showroomie ARC Interiors. 

www.arcinteriors.pl

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #meble #wnętrza #materiał partnera #arcinteriors

Więcej tematów: