Jens Engel zdradza, w jaki sposób system Kiesol wciąż wyznacza standardy.
Od wprowadzenia na rynek w roku 1963 Kiesol stał się kamieniem węgielnym w renowacji zawilgoconych budynków.
Dzięki innowacyjnemu działaniu Kiesol rozpoczął ponad 60 lat temu swoistą rewolucję w technologii wtórnych hydroizolacji budynków. Trudno dziś sobie wyobrazić tego typu prace bez chemicznych przepon poziomych, preparatów gruntujących, czy też specjalnych zapraw uszczelniających. Mimo że technologia hydroizolacji poziomych przez dziesięciolecia bardzo się zmieniła i rozwinęła oraz pojawiły się inne produkty o podobnym działaniu, do dziś dnia, przez ponad sześć dekad od jego opracowania, Kiesol nadal skutecznie chroni stare budynki przed nadmiernym zawilgoceniem.
Część oferty firmy z roku 1983
Jak w ogóle powstał Kiesol?
Historia sukcesu produktu Kiesol rozpoczęła się w latach pięćdziesiątych XX wieku. W tamtych czasach w szybkim tempie wznoszono nowe budynki, a istniejące przebudowywano – często bez żadnej lub niewystarczającej ochrony przed wilgocią.
Ponieważ na skutki uszkodzeń powodowanych przez nadmierne zawilgocenie zwykle nie trzeba było długo czekać, prawidłowa ochrona budynków szybko stała się istotnym zagadnieniem, a nasz założyciel Bernhard Remmers, znany ze swego zamiłowania do działania a także wczesnego rozpoznawania potrzeb rynku, założył w 1958 roku firmę produkcyjną AIDA Bautenschutz GmbH. Rozpoczęto ukierunkowane prace nad konkretnymi produktami, w tym innowacyjną hydroizolacją piwnic. Do doprowadziło do przełomu, jakim był AIDA Kiesol.
Zasada działania preparatu Kiesol jest tak samo prosta, jak genialna
Łącząc dwa mechanizmy działania, zwężenie światła porów z ich hydrofobizacją, Kiesol zapewnia długotrwałą ochronę mineralnych materiałów budowlanych, takie jak beton czy elementy murowe, przed zawilgoceniem.
Już w 1964 roku produkt AIDA Kiesol otrzymał świadectwo kontroli Państwowego Urzędu Badań Materiałowych (Nadrenia Północna-Westfalia), które potwierdzało jego skuteczność w zapobieganiu wnikaniu i przenikaniu wilgoci, również w przypadku wody działającej pod ciśnieniem.
Jako produkt łatwy i szybki w zastosowaniu z jednej strony, a zapewniający skuteczną, długoterminową ochronę przed zawilgoceniem z drugiej, AIDA Kiesol był praktycznie pozbawiony alternatywy i szybko stał się wiodącym produktem na rynku.
Ciekawostka dotycząca produktu
Pierwotna część nazwy „AIDA” nawiązywała do terminu używanego w marketingu, którą Bernhard Remmers zapożyczył z literatury angielskojęzycznej:
A – Attention (uwaga)
I – Interest (zainteresowanie)
D – Desire (pożądanie)
A – Action (działanie)
Dzięki marce Kiesol nazwa AIDA stała się uosobieniem innowacyjnej jakości produktów firmy Remmers.
Ogólnoświatowy sukces
Dzięki swoim szczególnym właściwościom oraz wysokiej skuteczności preparat Kiesol oraz produkty będące jego „następcami” od dziesięcioleci stosowane na całym świecie do uszczelniania budynków wszelkiego rodzaju. Od domów jednorodzinnych po centra handlowe. Od zabytkowych pałaców po budynki wzniesione w technologii druku 3D.
Dom 3D, Beckum
Budynek został uszczelniony w dwóch etapach. W pierwszym kroku wykonano hydroizolację („od góry”) elementów zagłębionych w gruncie. W kolejnym uszczelniono od zewnątrz strefę cokołową obiektu. W ten sposób przyziemie budynku zostało w kompleksowy sposób (ze wszystkich stron) zabezpieczone przed wilgocią.
Domy jednorodzinne | Beckum | 2021
Nowy Ratusz, Monachium (DE)
Pałac Łazienkowski, Warszawa (PL)
Zamek Odescalchi, Ilok (HR)
Do przeglądu referencji
Specjalna ochrona przed podciąganiem wilgoci w murach
Z myślą o wtórnych hydroizolacjach poziomych rozszerzyliśmy naszą wysokowydajną rodzinę Kiesol.
Kiesol C [basic], materiał w formie kremu, został opracowany specjalnie dla iniekcji bezciśnieniowej, nawet w przypadku materiałów budowlanych silnie nasyconych wodą. Konsystencja materiału daję tę przewagę, że podczas aplikacji materiał nie wypływa z poziomo nawierconych otworów. Pracochłonne wiercenie pod kątem, które jest praktycznie nieodzowne w przypadku płynnych materiałów iniekcyjnych, nie jest już konieczne. Wykonywania nawiertów w poziomie, nie tylko pozwala na ich skrócenie, ale również znacząco ułatwia prace, ponieważ otwory iniekcyjne wykonywane są w spoinach wspornych muru.
Od niedawna Kiesol C [basic] produkowany jest w tzw. technologii odwróconej emulsji, przez co jego czas reakcji (a tym samym efekt wysychania muru) został istotnie przyspieszony.
Zalety technologii kremów iniekcyjnych Kiesol C
Najnowsza, receptura Kiesol C [basic] to „najmłodsze dziecko” rodziny Kiesol – połączenie dziesięcioleci praktycznego doświadczenia z innowacyjną technologią. Ta unikalna formuła zapewnia szczególnie szybką reakcję w murze.
Wygodna aplikacja
Niezwykle szybki efekt, wysoka wydajność i doskonała penetracja. Idealny do zastosowań na dużych powierzchniach dzięki aplikacji maszynowej.
Ulepszona receptura
Kiesol C [basic] jest skuteczniejszy niż konwencjonalne kremy iniekcyjne. Dzięki tzw. odwróconej recepturze substancja czynna wchodzi w kontakt z murem natychmiast po aplikacji.
Szybki efekt osuszenia
Wyjątkową zaletą tego innowacyjnego preparatu jest przyspieszone działanie. Kiesol C [basic] jest wyjątkowo szybki, szczególnie ekonomiczny oraz charakteryzuje się bardzo dobrą penetracją.
Ale historia spod znaku Kiesol wcale się jeszcze nie skończyła. Działamy dalej, aby i nasi partnerzy mogli dalej działać.