<

Róże pnące to wspaniałe rośliny do ogrodu

Badając zalety sadzonek róż pnących, nie sposób nie zauważyć ich wyjątkowej urody i elegancji, jaką wnoszą do ogrodu. Róże pnące, znane również jako pnącza, to rośliny, które w naturalny sposób pną się w górę, okrywając podporę swoimi pędami i kwiatami. Ich obfite kwitnienie sprawia,...

Więcej...

Przygotowanie ogrodu przed zimą

Przygotowanie ogrodu na nadchodzącą zimę to kluczowy krok, który gwarantuje piękno zielonego terenu w kolejnym sezonie wiosennym. Sprawdź, jakie prace przeprowadzić i jakich narzędzi do tego użyć.

Więcej...

Konserwacja tarasu na wiosnę w trzech krokach

Choć taras z drewna to naprawdę twardy „zawodnik”, to wiosenne, zmienne warunki pogodowe nie są mu obojętne. Warto więc zatroszczyć się o jego kondycję, odpowiednio przygotowując go na sezon grillowy. Jak się do tego zabrać? O profesjonalnych środkach do konserwacji drewnianych tarasów,...

Więcej...

Nadaj trawnikowi nowy blask na wiosnę

Po zimie trawnik jest osłabiony i zniszczony. To czas na jego regenerację, aby latem mógł lśnić pełnym blaskiem. Kilka prostych zabiegów pielęgnacyjnych pomoże mu wrócić do zdrowia po zimowej drzemce. Sprawdź jak wykonać je samodzielnie.

Więcej...

Jak przygotować ogród od jesieni z maszynami AL-KO?

Ogród może wyglądać cudownie przez cały rok, wystarczy tylko odpowiednio o niego zadbać. Planując zadania i wykorzystując odpowiednie maszyny do pielęgnacji ogrodu, możemy cieszyć się blaskiem naszej zielonej ostoi przez cały rok. Sprawdź, jak przygotować ogród od sezonu jesienno-zimowego....

Więcej...

Ogród w październiku - jakie prace należy wykonać?

Jakie prace ogrodnicze należy wykonać jesienią? Jak przygotować ogród do nadchodzącej zimy i uporządkować przestrzeń po sezonie? Kliknij i zobacz!

Więcej...

Lipiec w ogrodzie. Jak zadbać o ład i porządek wokół domu?

Lipiec to jeden z najgorętszych miesięcy w roku. Pełnia lata upływa najczęściej pod znakiem zbiorów różnych gatunków owoców i warzyw. Warto jednak przeznaczyć ten czas także na inne prace, takie jak wyczyszczenie brukowanych nawierzchni altan czy narzędzi.

Więcej...

SPA dla trawnika – jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonać przed latem

Trawnik po zimie jest bardzo osłabiony i zniszczony przez mróz. To idealny moment na wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych, które pomogą mu wrócić do pełni sił. Poznaj zabiegi i urządzenia, które sprawią, że Twój trawnik wróci do zdrowia i będzie zachwycał przez całe lato.

Więcej...

Wiosenna renowacja altany murowanej, czyli jak zaplanować prace krok po kroku

Pierwsze promienie wiosennego słońca poprawiają humor i nastrajają do działania. Wiosna to też czas prac w ogrodzie lub na działce, które po zimie mogą wymagać odświeżenia. W ferworze plewienia grządek i kupowania sadzonek warto też poświęcić czas ogrodowej altanie.

Więcej...

Kwiaty cebulowe, meble ogrodowe, myjka parowa, czyli jak przygotować ogród na jesień

Sierpień jest idealnym miesiącem na pierwsze jesienne porządki. Ogród każdego roku wymaga gruntownego sprzątania, dlatego najlepiej zrobić to w momencie, kiedy pogoda jeszcze sprzyja. Trudno uporządkować wszystko w zaledwie jeden dzień, ale takie urządzenia jak myjka parowa do ogrodu...

Więcej...
Loading...