Decydujesz się na monitoring floty? Zwróć uwagę na system GPS i jego możliwości

Podziel się:

Po wyborze lokalizatorów GPS, zacznie się nowa historia Twojej firmy, w której od samego początku będziesz bacznie obserwować cięcie kosztów i czekać na rozwój firmy. Koniecznie dopasuj monitoring do swoich potrzeb, aby spełniał swoje funkcje i Twoje oczekiwania, bez konieczności studiowania instrukcji obsługi. Dlatego wybierz dostawcę, który zapewni Ci czytelny, intuicyjny i szybki system.


Fot. Pexels.comFot. Pexels.com

JAKIE NARZĘDZIA DO MONITORINGU MOŻE ZAPEWNIĆ CI SYSTEM GPS?

Telematyczny system GPS to bardzo rozbudowana usługa dla firm, pozwalająca na gromadzenie dużej ilości szczegółowych danych. Wszystko odbywa się za pomocą lokalizatorów GPS, które zapisują i przetwarzają dane związane z lokalizacją pojazdów. Te floty, które decydują się na kontrolę kierowców, potrzebują mieć szybki wgląd do takich danych jak:

 Lokalizacja pojazdu na żywo – 24/h
 Trasy historyczne
 Kierunek poruszania się pojazdu
 Aktualne parametry pojazdu (obroty silnika, spalanie i poziom paliwa, średnie prędkości)
 Czas i miejsce postojów
 Szybkie generowanie raportów z tras

Te usługi sprawdzą się w firmach transportowych, kurierskich i usługowych, jak również wszędzie tam, gdzie zatrudniani są przedstawiciele handlowi. Dla każdej z tych branż GPS monitoring posiada odpowiednie funkcje zwiększające bezpieczeństwo i ułatwiające zarządzanie, zarówno z pozycji komputera, jak i mobilnie.

JAKI POWINIEN BYĆ SYSTEM GPS, ABY UŻYTKOWNIK MÓGŁ SIĘ W NIM ODNALEŹĆ?

Monitorowanie dużej liczby pojazdów wymaga korzystania z systemu, w którym użytkownik najczęściej sprawdza szczegóły podróży, ocenia styl jazdy każdego kierowcy, planuje ich trasy i jeszcze z automatu odlicza podatek VAT od przejazdów służbowych. Ale to tylko wstęp do monitoringu. Często klienci są zaskoczeni, że tyle parametrów można zmierzyć i ocenić bez żadnego wysiłku.

1. Konfiguracja – zarządzanie lokalizatorami i nadawanie uprawnień
To musi być czytelne. Konfiguracja lokalizatora GPS i konta to pierwszy i najważniejszy etap w drodze do zarządzania flotą. Tutaj też można uruchomić automatyczne raporty i dodać odbiorców, zmienić hasło i dokonać ustawień.

2. Platforma internetowa do zarządzania lokalizatorami – intuicyjna nawigacja
Otwierasz mapę internetową i co tam widzisz? Na pierwszym planie powinieneś zobaczyć, ile dokładnie samochodów jest w trasie, a ile w ogóle nie rozpoczęło jeszcze pracy. To pierwsza ważna informacja mówiąca o kondycji floty i podejściu pracowników do obowiązków służbowych. W kwestii optymalizacji kosztów istotna będzie informacja związana z ilością przejechanych kilometrów w ostatnim tygodniu.

Również z tego miejsca użytkownik powinien mieć dostęp do wyboru usług oraz wsparcia technicznego. Ponadto osoba zarządzająca flotą powinna móc dokonać tu szybkich płatności, sprawdzić saldo swojego konta, aby w jednym miejscu znalazły się wszystkie formalności dotyczące współpracy z dostawcą.

3. Czytelny widok i bieżące informacje
Wszystkie samochody, które się aktualnie poruszają są widoczne na internetowej mapie. Ich pozycja na żywo uzależniona jest od częstej wysyłki pozycji lokalizatora. Oznacza to, że im częstsza wysyłka pozycji jest ustawiona, tym bardziej aktualne dane widać na mapie. To lokalizator GPS odpowiedzialny jest za przesyłanie pozycji na żywo. W tym miejscu komputer pokładowy wyświetli także stan techniczny każdego pojazdu, a to, co dokładnie pokaże, zależy od zamontowanego modułu GPS. Im bardziej zaawansowany technicznie, tym więcej informacji szczytuje.

Fot. Pexels.comFot. Pexels.com
4. Aplikacja na telefon – cała flota w zasięgu ręki
Praca w drodze to nie tylko codzienność dla kierowców, ale także dla ich przełożonych. Kiedy charakter pracy wymaga mobilności, to oczekiwaną efektywność pracy, szybkość i wydajność mogą dziś zapewnić jedynie aplikacje. Pozwalają na pracę z każdego miejsca przez telefon lub tablet. Z poziomu aplikacji można sprawdzić najważniejsze informacje w czasie rzeczywistym, takie jak:

 Pozycja na żywo
 Ilość paliwa
 Koszt przebytych podróży
 Czas pracy lokalizatora

Również otrzymywanie szybkich powiadomień z odniesieniem do miejsca zdarzenia (przekroczenie prędkości, zbyt długi postój, odholowanie pojazdu), pozwala w porę reagować na zmiany i systematycznie podnosić wydajność floty. Więcej szczegółów na temat mobilnej aplikacji znajdziesz pod tym linkiem.

Monitoring GPS może być jednocześnie prosty i skuteczny, jeśli korzysta się z profesjonalnych narzędzi. Jeśli chcesz sprawdzić demo nowoczesnego systemu do zarządzania flotą, skontaktuj się ze sprawdzonym dostawcą.


REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: MATERIAŁ PARTNERA
#monitoring #instalacje #poradnik #Ekorozwiązania #Instalacje - pozostałe #Prawo - tematy pozostałe

Więcej tematów: