newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 23 maja 2022
11.05.2022r...

MILWAUKEE® prezentuje nowe tarcze garnkowe do zadań specjalnych

MILWAUKEE® wprowadziło do swojej oferty trzy nowe rodzaje diamentowych tarcz garnkowych, które uzupełnią szeroką gamę ściernic garnkowych. Wśród nowości są tarcze Speedcross m.in. tarcza diamentowa SDCWSF do zastosowań specjalnych z drobnym ziarnem, tarcza garnkowa SDCWUG z diamentowymi wypustkami do twardych materiałów oraz SDCWA, czyli nowa diamentowa tarcza ścierna.
Uzupełnienie oferty tarcz od MILWAUKEE® o trzy nowe produkty pozwoli pokryć wszystkie potrzeby specjalistów pracujących w branżach wykończeniowej, budowlanej, malarskiej i dekarskiej czy wykonawstwa podłóg. Wraz z nowymi tarczami garnkowymi rozszerzają się możliwości ich zastosowania – teraz polerowanie czy wygładzanie materiału, usuwanie nierówności betonu, starych żywic, klejów czy fug, a także usuwanie farby, tynku czy przygotowanie powierzchni do malowania, nie będzie żadnym problemem.

Fot. MILWAUKEE®
Fot. MILWAUKEE®

Tarcza SDCWA 125mm (numer artykułu 4932479093)

To diamentowa tarcza szlifierska garnkowa o średnicy otworu tarczy 22,23 mm i wysokości tarczy 21 mm. Umieszczono na niej 16 wysokiej jakości diamentowych segmentów, każdy o wysokości 5mm, które mają zoptymalizowaną geometrię. Duże otwory do odprowadzania pyłu zapobiegają zapychaniu się, zapewniają też świetną wydajność, tarczą można pracować na sucho bez chłodzenia i zwilżania jej. Model ten idealnie nadaje się do wyrównywania powierzchni betonowych, granitowych i z kamienia naturalnego, a także do szybkiego zeszlifowywania grubych warstw betonu, jak również farb, powłok i tworzyw termoplastycznych.
Tarcza jest przystosowana do pracy ze szlifierkami kątowymi z systemem usuwania pyłu np. AGV12 i 15 DEG.

Fot. MILWAUKEE®
Fot. MILWAUKEE®

Tarcza SDCWSF 125mm (numer artykułu 4932479094)

To tarcza zaprojektowana do zastosowań specjalnych, z racji konstrukcji jest bardzo dobrą alternatywą dla tarcz DCWS w sytuacji, gdy te okazują się zbyt agresywne. Dzięki drobnemu ziarnu, czyli 117 precyzyjnie umieszczonym diamentowym wypustkom podczas pracy użytkownik ma maksymalną kontrolę i osiąga doskonałe efekty szlifowania.
--
REKLAMA:
--
Tarcza ma średnicę 125 mm, średnica otworu to 22,23 mm, wypustki mają wysokość 3,3 mm. Idealnie nadaje się do usuwania farby, powłok z tworzywa sztucznego, wylewek, pozostałości po klejach czy farbach termoutwardzalnych.

Fot. MILWAUKEE®
Fot. MILWAUKEE®

Tarcza SDCWUG 125mm (numer artykułu 4932480219)

Ta tarcza to połączenie tarczy garnkowej i diamentowej tarczy listkowej. Można stosować ją do szlifowania niemal każdego materiału, dlatego jest idealna np. dla architektów krajobrazu czy specjalistów pracujących w granicie, płytkach, betonie i kamieniu. Lutowane próżniowo diamentowe wypustki, są idealne do twardych materiałów i sprawiają, że tarczą można doskonale szlifować krawędzie, fazować, zaokrąglać i dopasowywać materiał. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości diamentów ściernica pozostaje chłodna podczas pracy, nie występuje zjawisko szkliwienia, zredukowano także wibracje, które występują przy obróbce materiału.

źródło: MILWAUKEE®

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d