Lasery obrotowe CST/berger RL25H i RL25HV

Podziel się:
Wytrzymałe lasery obrotowe CST/berger RL25H i RL25HV do długich dystansów

- Bardzo wytrzymałe, do zaawansowanych prac w terenie
- Odbiornik RD5 gwarantuje precyzyjną niwelację w zasięgu do 450 metrów
- Funkcja nachylenia osi do 8% umożliwia precyzyjne wyrównywanie wysokości

Dzięki solidnej budowie lasery obrotowe CST/berger RL25H i RL25HV są doskonale przystosowane do prac w terenie. Fot. BoschDzięki solidnej budowie lasery obrotowe CST/berger RL25H i RL25HV są doskonale przystosowane do prac w terenie. Fot. BoschDzięki solidnej budowie lasery obrotowe CST/berger RL25H i RL25HV są doskonale przystosowane do prac w terenie. Wytrzymałe elementy gumowe oraz obudowa głowicy wykonana z twardego tworzywa sztucznego chronią urządzenia przed wodą i wstrząsami. Klasa ochrony IP56 zapewnia także skuteczną ochronę przed pyłem. Oba lasery obrotowe przeznaczone są do prac niwelacyjnych w poziomie, wyrównywania wysokości lub prawidłowego wytyczania fundamentów. Model RL25HV może być także stosowany do pracy w pionie, np. przy wznoszeniu elewacji.
REKLAMA:

Wysoka precyzja i duży zasięg pracy

Wysoka precyzja obydwu laserów obrotowych RL25H i RL25HV jest zaletą zwłaszcza przy pracy z dużej odległości. W połączeniu z odbiornikiem RD5 lasery mają zasięg 450 m. Dokładność niwelacyjna wynosi przy tym 0,08 mm na metr. W obydwu modelach za pomocą manualnego ustawiania spadków można przestawić oś Y o maks. 8% w górę lub w dół. Umożliwia to dokładne wyrównywanie wysokości, np. przy budowie podjazdu lub w przypadku zamierzonej różnicy wysokości pomiędzy dwoma punktami. Do pracy na statywie lasery zostały wyposażone w gwint 5/8“.

Elektroniczna funkcja automatycznej niwelacji w laserach obrotowych RL25H i RL25HV niweluje odchylenia do maks. 5%. Ułatwia to pracę na nierównym podłożu. Funkcja ostrzegania o wstrząsach zapobiega błędom niwelacyjnym: jeżeli przejeżdżające obok pojazdy budowlane zakłócą działanie lasera, powodując jego poruszenie lub drgania, laser automatycznie przerywa pracę i informuje użytkownika o konieczności przeprowadzenia ponownej niwelacji.

Regulacja prędkości obrotowej i zasięgu w trakcie pracy

Panel obsługowy lasera RL25HV posiada dwie dodatkowe funkcje w porównaniu do modelu RL25H:
- prędkość obrotową lasera można zredukować, za pomocą przycisku, z 600 obrotów do zera, 150 lub 300 obrotów na minutę. Ograniczenie prędkości obrotowej poprawia widoczność linii laserowej, co stanowi zaletę zwłaszcza przy pracy bez odbiornika, w pomieszczeniach. Po ustawieniu prędkości obrotowej na zero, użytkownik może wykorzystać laser RL25HV do wszystkich prac wymagających precyzyjnego ustawienia kąta 90 stopni.

- za pomocą przycisku można także ograniczyć zakres pracy lasera RL25HV do 10, 25 lub 50 stopni standardowej projekcji 360°. Mniejszy kąt otwarcia skutkuje lepszą widocznością linii laserowej w tym zakresie. Ponadto, użytkownicy pracujący na tej samej budowie nie przeszkadzają sobie wzajemnie.

W wyposażeniu lasera RL25HV Set znajduje się pilot zdalnego sterowania RM7 z takimi samymi przyciskami jak na pulpicie lasera. Dodatkowo ma on przycisk stand-by, którym w przypadku przerw w pracy można przełączyć laser w stan czuwania. Po przerwie użytkownik może wznowić pracę bez konieczności ponownego niwelowania urządzenia. Pilot zdalnego sterowania RM7 jest dostępny jako opcja także dla modelu RL25H.

Lasery obrotowe RL25H i RL25HV są już dostępne w sprzedaży, w cenie 3546 lub 3990 PLN + VAT. Każdy z nich dostępny jest w zestawie z walizką transportową i odbiornikiem RD5, akumulatorkami oraz ładowarką z adapterem. W wyposażeniu standardowym lasera RL25HV Set znajduje się dodatkowo pilot zdalnego sterowania RM7, uchwyt ścienny, laserowa tarcza celownicza oraz okulary do pracy z laserem.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bosch
#maszyny #narzedzie_pomiarowe #bosch #produkty #Maszyny, narzędzia pomiarowe

Więcej tematów: