Mechanizm sprężynowy do rolet bezpieczny dla dzieci

Podziel się:
Na tegorocznych targach Heimtextil we Frankfurcie Franc Gardiner zaprezentował nowe funkcjonalności systemu smartroll – nowoczesnej technologii automatycznego zwijania rolety z mechanizmem sprężynowym. Oprócz standardowej średnicy 24 mm, mechanizm smartroll może być zastosowany do rur o przekroju 32 mm. Marka zaprezentowała również adaptery zwiększające zakres użycia systemu. Co to oznacza dla klientów?

Fot. FRANC GARDINERFot. FRANC GARDINER

Automatyka dla okna

Smartroll jako nowoczesna technologia automatycznego zwijania rolety z mechanizmem bezsznurkowym jest odpowiedzią na tendencje rynku światowego oraz potrzeby klientów związane z odchodzeniem od tradycyjnego rozwiązania z zastosowaniem mechanizmu koralika. System sznurkowy zostaje zastąpiony mechanizmem sprężynowym, jako odpowiedź na potrzebę wygody i bezpieczeństwa użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci, eliminując zagrożenie zaplątania się w sznurek z koralikami.

Dla miłośników dużego formatu

Projektanci marki opracowali rozwiązanie dostosowujące mechanizm do rur o większej średnicy - 32mm. Ta zmiana sprawia, że może on obsługiwać nawet ciężkie i szerokie rolety. Większe gabaryty rury pozwalają na zwiększenie poziomu maksymalnego obciążenia do 3,4kg, dzięki czemu duże okna i grube tkaniny nie stanowią już żadnego problemu. Jest to szczególnie istotne w projektach nowoczesnych mieszkań, gdzie pojawiają się coraz modniejsze, duże przeszklenia i zachodzi konieczność regulowania dopływu światła do pomieszczenia.
REKLAMA:

Fot. FRANC GARDINERFot. FRANC GARDINER

Dobrze zaadaptowane

Dzięki specjalnym adapterom, technologię smartroll można zastosować do rur o niemal każdym rozmiarze. W ofercie pojawiły się właśnie adaptery do rur o średnicach 32 i 38 mm.

Zalety w standardzie

Mechanizm smartroll oprócz szybkiej i wygodnej obsługi proponuje dodatkowe udogodnienia: możliwość samodzielnego dostosowania prędkości zwijania oraz ustawienia stałej wysokości zatrzymywania się rolety. Niezależnie od prędkości –mechanizm smartroll pracuje niezmiennie cicho i płynnie.

Zmieniony smartroll to możliwość zastosowania nowej technologii do coraz szerszej gamy rolet, dzięki czemu nie jesteśmy zmuszeni rezygnować z bezpieczeństwa i wygody nawet posiadając niestandardowe okna.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Franc Gardiner
#okna #okno #wewnatrz_bud #okna i drzwi #franc_gardiner #roleta #produkty #Osłony - rolety, markizy itp.

Więcej tematów: