Podkład na podgrzewane podłogi Warm Sand Silver

Podziel się:
Warm Sand Silver - pierwszy podkład na ogrzewanie podłogowe, który jednocześnie redukuje straty ciepła

Fot. Fair UnderlayFot. Fair UnderlayMarka Fair Underlay, należąca do firmy Fair Packaging, poszerza swoją ofertę o podkład dedykowany na ogrzewanie podłogowe, który redukuje straty ciepła. Nowy produkt stworzony został z myślą o osiągnięciu jak najwyższej skuteczności tzw. „podłogówki”.

Ogrzewanie podłogowe posiada wiele niekwestionowanych zalet, jednak bardzo często jego możliwości nie są wykorzystywane w całości. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że sprawność tzw. „podłogówki” zależy m.in. od użytego podkładu podłogowego - im posiada większy współczynnik przenikania ciepła - tym lepsze efekty ogrzewania.

Nowy podkład marki Fair Underlay, Warm Sand Silver, to pierwszy podkład na polskim rynku, który świetnie przewodzi, a jednocześnie minimalizuje straty ciepła przy montażu na instalacji ogrzewania podłogowego. Zawdzięcza to wysokiej gęstości (30 kg/m3) oraz sieci otworów, które wspomagają przenikanie ciepła. Jego parametry zostały potwierdzone przez niemiecki Fraunhofer Institut. Opór cieplny (R) wynosi 0,050 (m2K)/W, a przewodnictwo cieplne - 0,040 W/(mK). Nie są to jednak wszystkie cechy Warm Sand Silver, które pozwalają na ekonomiczne wykorzystanie ogrzewania podłogowego. Jego skuteczność jest podwyższona ze względu na zastosowanie z jednej strony metalizowanej folii, która odbija ciepło z pomieszczenia i w ten sposób redukuje jego straty.

REKLAMA:

- Warm Sand Silver to podkład, przez który ciepło z instalacji przenika bez trudu, a proces ten jest przyspieszony przez sieć otworów – wyjaśnia Mateusz Prętki, Prezes Zarządu Fair Packaging Sp. z o.o. Sp. K., właściciela marki Fair Underlay. - Ciepło, które przedostało się do pomieszczenia, zostaje w nim zatrzymane dzięki srebrnej folii, którą pokryta jest powierzchnia podkładu. To innowacyjne działanie sprawia, że pomieszczenie nagrzewa się szybciej, a ciepło utrzymywane jest w nim dłużej.

Fot. Fair UnderlayFot. Fair Underlay
Właściwości srebrnej folii są powszechnie znane m.in. w sporcie oraz ratownictwie. Tak zwany koc NRC wykorzystywany jest w warunkach ekstremalnych w celu poprawy komfortu cieplnego. Nałożony srebrną stroną do ciała odbija promienie cieplne, zmniejszając ryzyko wychłodzenia organizmu. Metalizowana folia z powodzeniem stosowana jest również w izolacji budynków, odgrywając rolę ekranu odbijającego promienie cieplne w pożądaną stronę. Zmniejsza ubytki ciepła aż o 95%.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Fair Packaging
#wewnatrz_bud #instalacje #ogrzewanie #podklad #produkty #Ogrzewanie podłogowe

Więcej tematów: