Wygłuszenie rur kanalizacyjnych z Tubolit AR Fonowave

Podziel się:
Dźwięki powstające w rurach podczas eksploatacji budynku potrafią skutecznie zakłócić spokój nie tylko podczas nocnego odpoczynku, kiedy każdy hałas jest zdecydowanie bardziej uciążliwy, ale także w ciągu dnia, gdy duża liczba domowników korzysta z kuchni lub łazienki. Aby zagwarantować redukcję hałasów na odpowiednim poziomie, warto zastosować rozwiązanie, jakie oferuje izolacja akustyczna przeznaczona do rur kanalizacyjnych - Tubolit AR Fonowave.

Fot. ArmacellFot. Armacell Systemowe rozwiązanie to elastyczna, lekka i wysoce wytrzymała otulina o specjalnie pofałdowanym wnętrzu oraz taśma samoprzylepna. Produkt gwarantuje redukcję hałasu o 11 do 7 dB, co jest zgodne z normą EN 14366. Za jego pomocą można w prosty i łatwy sposób zaizolować na etapie montażu instalacji, rury biegnące w ścianach murowanych, jak również wykonanych w technice płyt gipsowo-kartonowych– mówi Maria Witkowska, Dyrektor Obsługi Technicznej Rynku Armacell.

Technologia, w jakiej wykonany jest Tubolit AR Fonowave firmy Armacell sprawia, że montaż otuliny na wszelkiego rodzaju rurach to zadanie proste i pozwalające zakończyć prace w krótkim czasie. Produkt można stosować nie tylko na rury z tworzyw sztucznych, ale również żeliwnych. Montaż izolacji odbywa się poprzez naciąganie ich na rury, a w sytuacji, kiedy instalacja jest już wykonana, ale wciąż mamy do niej dostęp, można rozciąć otulinę wzdłużnie, po czym skleić ją po nałożeniu na rurę systemową taśmą samoprzylepną o szerokości 50 lub 100 mm. Bardzo ważne jest zaizolowanie całej powierzchni rur i niedopuszczenie do przylegania w jakimkolwiek miejscu rury kanalizacyjnej do konstrukcji budynku.

Dodatkową zaletą otuliny, która ma szczególne znaczenie w przypadku umieszczania instalacji za konstrukcją wykonaną z płyt gipsowo-kartonowych i wypełnionej wełną mineralną, jest zapobieganie kondensacji pary wodnej. Tubolit AR Fonowave chroni w ten sposób budynek przed zagrzybieniem, co jest realnym zagrożeniem w sytuacji, kiedy rury stykają się z materiałem ociepleniowym – podkreśla Maria Witkowska, Dyrektor Obsługi Technicznej Rynku Armacell.

Źródło: Armacell

(MZ)

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Armacell
#akustyka #instalacje #armacell #wygluszanie #do kanalizacja #wygluszenie #produkty #Instalacje - pozostałe

Więcej tematów: