Purmo na Targach Instalacje 2018

Podziel się:
W czwartek, 26 kwietnia, zakończyła się 12. edycja targów INSTALACJE. W największym spotkaniu branży instalacyjnej w Europie Środkowej tradycyjnie wzięła udział marka Purmo, prezentując swój premierowy produkt na rynku polskim – system rurowy Cleverfit Axial.

Fot. PurmoFot. PurmoTargi INSTALACJE po raz kolejny okazały się wielkim sukcesem. Wydarzenie przyciągnęło dziesiątki tysięcy uczestników, którzy mieli okazję m.in. zapoznać się z ofertą czołowych producentów z zakresu techniki grzewczej, gazowniczej, chłodniczej i wentylacyjnej, a także wysłuchać interesujących wystąpień i wzbogacić swoją wiedzę podczas merytorycznych konferencji. Na targach nie zabrakło nowości rynkowych. Jedną z nich był system instalacyjny Cleverfit Axial, który wzbogacił portfolio światowego lidera branży grzewczej – marki Purmo.

Główną zaletą systemu Cleverfit Axial jest wszechstronność. Znajduje on zastosowanie w instalacji centralnego ogrzewania, wody użytkowej, wody pitnej, sprężonego powietrza oraz wody deszczowej. W skład systemu wchodzą pięciowarstwowe rury CLEVERFIT PE-Xc SD4+ o średnicy od 16 do 32 mm, złączki z nasuwanym pierścieniem oraz specjalistyczne narzędzia do wykonania połączeń. Wszystkie elementy są względem siebie w pełni kompatybilne.
REKLAMA:

Rura CLEVERFIT PE-Xc SD4+

Rury wykonane są z polietylenu o wysokiej gęstości, usieciowanego strumieniem elektronów. Posiadają barierę antydyfuzyjną EVOH, która przeciwdziała wnikaniu tlenu do instalacji centralnego ogrzewania oraz korozji elementów metalowych. Odznaczają się pamięcią kształtu, tj. mają zdolność powrotu do kształtu wyjściowego przy złamaniu poprzez podgrzanie do temperatury ok. 130°C. Ponadto są przyjazne dla środowiska i nie zmieniają właściwości chemicznej wody, która płynie w instalacji.

Złączka PPSU - system Cleverfit Axial<

Rury łączone są za pomocą złączek z polifenylosulfonu (PPSU) lub mosiądzu. Podstawę stanowią złączki PPSU z nasuwanym pierścieniem, które odznaczają się wytrzymałością na naprężenia i uderzenia oraz odpornością na ekstremalne temperatury (do 180°C) i odkładanie osadów. Gwarancją poprawności wykonanego połączenia jest unikatowa, opatentowana technologia Click-Hit. Kolejnym unikatowym rozwiązaniem jest hybrydowy nasuwany pierścień, który łączy w sobie najlepsze cechy tworzywa sztucznego i metalu. Wewnętrzna plastikowa część pierścienia jest idealnie gładka i ułatwia jego naciąganie na złączkę (zwłaszcza w ujemnych temperaturach). Zewnętrzna metalowa część zabezpiecza przed rozszerzaniem się pierścienia w wysokich temperaturach. Uzupełnieniem systemu są złączki mosiężne gwintowane oraz hybrydowe (jak np. kolanko naścienne).

System Cleverfit Axial marki Purmo zapewnia bezawaryjną pracę instalacji przez co najmniej 50 lat i podlega ubezpieczeniu do 1 000 000 euro.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Purmo
#wiadomości #targi #instalacje #purmo

Więcej tematów: