Uszkodzenia nawierzchni a warunki pogodowe

Podziel się:
Gwałtowne burze i nawałnice to typowe zjawiska atmosferyczne. Ciężki grad może spowodować mikrouszkodzenia nawierzchni zewnętrznych, skutkujące poważniejszymi problemami konstrukcyjnymi w późniejszym czasie. Z kolei intensywne opady deszczu przekładają się na parametry użytkowe nawierzchni, które mokre stają niebezpieczne dla użytkowników.

Fot. DasagFot. Dasag
W tak trudnym okresie dla infrastruktury naszego domu, odprowadzanie wody ze schodów, czy też zabezpieczanie nawierzchni poprzez impregnację, mogą okazać się niewystarczające. Warto przewidzieć wszystkie praktyczne aspekty użytkowania zewnętrznych elementów stałych posesji i dobrać do nich jak najlepszy materiał. Sposobem na trudne warunki pogodowe, jest inwestycja w dobrej jakości produkty nawierzchniowe, na przykład w odporny na różnego typu uszkodzenia beton architektoniczny. Rynek oferuje bogaty wybór produktów betonowych o szerokim zastosowaniu, m.in.: płyty tarasowe, posadzkowe, fasadowe oraz wewnętrzne i zewnętrzne schody, czy okładziny schodowe.
REKLAMA:

Beton sam w sobie odznacza się nie tylko trwałością, ale również, dzięki chropowatej powierzchni, posiada właściwości antypoślizgowe. To szczególnie ważny walor praktyczny powierzchni zewnętrznych, które niezależnie od pogody, powinny zapewniać nam komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Dlatego też schody prowadzące do domu lub na ogród, warto dodatkowo wyposażyć w specjalne wkładki antypoślizgowe. Wtopiony w stopnie profil PVC i wmontowany do niego gumowy grzybek, stanowią idealne rozwiązanie chroniące przed poślizgiem. O takim zabezpieczeniu warto pomyśleć, jeśli w domu są małe dzieci lub osoby starsze.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Dasag
#czytelnia #do ochrona #ogrody #w ogrod #na taras #kostka #Nawierzchnie, chodniki, podjazdy

Więcej tematów: