Aerator, termostat i mgiełka czyli nowoczesna armatura

Podziel się:
Kiedy aranżujemy przestrzeń mieszkalną, pragniemy, aby wszystko było jak najbardziej praktycznie i wygodne w obsłudze. Z oczywistych względów także estetyka wykorzystanych materiałów wykończeniowych jest dla nas równie istotna. W kontekście armatury sanitarnej producenci coraz częściej wyposażają ją w nowoczesne rozwiązania technologiczne, które z jednej strony umilają nam czas spędzony w łazience, z drugiej natomiast pozwalają na oszczędność wody.

Fot. LaveoFot. Laveo

Design idzie w parze z funkcjonalnością

W dzisiejszych czasach z łatwością jesteśmy w stanie urządzić swoją łazienkę w taki sposób, aby była funkcjonalna i jednocześnie dobrze prezentowała się wizualnie. Jednym z głównych działań, które musimy podjąć, jest wybór odpowiedniej armatury sanitarnej. Chcemy dopasować ją do całości aranżacji, aby harmonijnie komponowała się z pozostałymi elementami wystroju. Armatura przeważnie służy nam przez wiele lat. Wymieniamy ją głównie w przypadku uszkodzeń lub całkowitej zmiany wystroju. Przy pracach wykończeniowych, każdy element wpływający na ostateczny wystrój jest ważny. W przypadku armatury należy skoncentrować się nie tylko na szeroko rozumianej estetyce, ale także na aspektach praktycznych.
REKLAMA:

Wygodna oszczędność

Dużą popularnością cieszą się baterie termostatyczne, które zapobiegają skutkom niespodziewanych zmian temperatury. Bateria termostatyczna eliminuje także jeden z najczęstszych problemów związanych z codziennym prysznicem – znalezieniem odpowiedniej temperatury wody. To rozwiązanie zastosowano m.in. w kolumnie natryskowej z serii KVADRATO marki Laveo.

Innym elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru armatury łazienkowej, jest słuchawka prysznicowa. Biorąc prysznic, nie zastanawiamy się, ile wody zużywamy. To błąd, który prowadzi z jednej strony do dużo wyższych rachunków, jakie płacimy za media oraz ma negatywny wpływ na środowisko naturalne (co w dzisiejszych czasach jest być może problemem najistotniejszym). W tym kontekście idealnym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie słuchawki ze strumieniem tzw. mgiełki, która daje nam szansę zaoszczędzić wodę, a przy okazji pozwala nam czuć się przyjemnie zanurzonym w ciepłej chmurze. Jest to idealne rozwiązanie na relaks po dniu ciężkiej pracy. Strumień tego typu możemy znaleźć m.in. w produktach z serii PRETTO od Laveo.

Fot. LaveoFot. Laveo
Z kolei aerator, czyli napowietrzacz, to chyba jeden z najmniejszych elementów armatury, który również pozwoli nam zaoszczędzić wodę. Występuje zarówno w bateriach łazienkowych, jak i kuchennych i znajduje się na końcu wylewki. Dzięki małej siateczce, w którą został wyposażony, pozwala ograniczyć zużycie wody, a jednocześnie zwiększyć objętość jej strumienia. Rozwiązanie to zostało wykorzystane we wszystkich kolekcjach marki Laveo.

Fot. LaveoFot. Laveo
Łazienka jest miejscem, z którego korzystamy wszyscy, dlatego warto zadbać o każdy szczegół oraz połączyć nowoczesny design z funkcjonalnością.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Laveo
#czytelnia #w lazienka #w kuchnia #armatura #wnetrza #okna i drzwi #akcesoria #Armatura, wanny, natryski - inspiracje

Więcej tematów: