Stół w salonie

Podziel się:
Choć pod względem popularności może czasem przegrywa rywalizację z wygodną kanapą, to wciąż pozostaje ważnym i niezastąpionym meblem w salonie. Aranżacja pokoju dziennego bez stołu byłaby po prostu niepełna.

Fot. MebinFot. Mebin
Są duże, masywne, rozkładane, z rozsuwanymi blatami, pneumatycznymi podnośnikami; są też stoliki kawowe, niewielkie, delikatne. Często mają kształt prostokąta, ale bywają również okrągłe, owalne i kwadratowe. Do salonu wybierzmy model stołu dostosowany do metrażu, stylu wnętrza, naszych przyzwyczajeń oraz oczekiwań.

Trudno wyobrazić sobie klasyczne wnętrze, inspirowane dawnymi dworkami, bez stołu w pokoju dziennym. To mebel obowiązkowy, wokół którego kreuje się salonową stylizację. Do iście pałacowej kompozycji, o sufitach i ścianach zdobionych sztukateriami, dobrano model na nodze kolumnowej z ekskluzywnej linii Wiktoria. Ten solidny mebel z litego drewna i naturalnej okleiny ma blat rozsuwany na długość 3,6 metra. Jak cała kolekcja, zwraca uwagę pięknym wybarwieniem wenge. W przeciwieństwie jednak do innych brył z wiktoriańskiej serii, cechuje go prosta forma i oszczędność w dekoracjach. Dzięki temu jest to mebel bardzo uniwersalny, który z łatwością wkomponuje się w każdą – klasyczną, a także nowoczesną – aranżację.

Fot. MebinFot. MebinFot. MebinFot. Mebin
W królewskiej stylizacji towarzyszą mu fotele i sofa o siedziskach tapicerowanych elegancką tkaniną, wygodnych podłokietnikach, opływowych kształtach, czyli nawiązujące do słynnych mebli ludwikowskich. Współgra z nimi szafka z barkiem o ciekawej, giętej linii drzwiczek. Jej blat zdobią – a jakże! – popiersia artystów.

Kto lubi nawiązania do przeszłości, ale bez barokowego przepychu, może rzucić okiem na meble z linii Santorini. To seria, która czerpie inspiracje z dzieł sztuki użytkowej polskiego modernizmu. Jej charakterystycznym elementem są ciekawie wyprofilowane fronty brył, umieszczone jakby w specjalnych oprawach czy „pochwytach”. Zachęca do wykreowania salonu z posmakiem vintage.

Stoły Santorini mają prostą formę. Pewien motyw wspólny dla całej serii – oprócz wybarwienia w ciepłej tonacji orzecha amerykańskiego – widoczny jest w wygięciach górnych części stołowych nóg. Do salonowej strefy wypoczynkowej będzie pasował nieduży, kwadratowy lub prostokątny stolik kawowy. Ciekawą propozycją okaże się ławostół z podnośnikiem pneumatycznym i rozsuwanym blatem albo stół na nodze kolumnowej. Te ostatnie mają bardzo wyraźne cechy „kolekcji z pochwytami”. W strefie jadalni sprawdzi się stół z wsadami książkowymi.

Fot. MebinFot. MebinFot. MebinFot. Mebin
Koneserzy współczesnego designu, ceniący surowy, minimalistyczny, industrialny nurt wnętrzarski, powinni zwrócić uwagę na kolekcję PiK, zaprojektowaną z myślą o aranżacjach loftowych. Blaty stołów posadowione są na metalowych stelażach, będących głównym motywem całej serii.

Godna zainteresowania jest specjalna linia Loft. Znajdziemy w niej stoły o różnych rozmiarach i kolorach blatów. Można zdecydować się na ciemne odcienie dębu burgundzkiego, dębu notte, wybarwienie kasztanowe, rustikal mat, ciepłą tonację orzecha antycznego albo jasną kolorystykę dębu naturalnego i dębu lager. Do wyboru są modele Moka I, Moka II, Prime I, Prime II – o blatach w naturalnej okleinie, metalowych nogach, z wsadami dokładanymi lub bez nich.
REKLAMA:

W artykule wykorzystano meble i aranżacje firmy Mebin. Prezentowane stoły mają blaty pokryte lakierem odpornym na działanie wysokich temperatur oraz alkoholu.

Materiały prasowe Afir Biuro PR firmy MEBIN www.mebin.pl
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Mebin
#czytelnia #meble #wnetrza #Meble pokojowe

Więcej tematów: