Przedstawiciele pięciu krajów finalistami I etapu Tubądzin Design Awards

Podziel się:
Międzynarodowe jury wyłoniło zwycięzców pierwszego etapu III edycji konkursu Tubądzin Design Awards. Są nimi architekci, projektanci i studenci z Polski, Rosji, Ukrainy, Mołdawii i Kazachstanu.

Fot. TubądzinFot. Tubądzin
Tubądzin Design Awards to jeden z najbardziej cenionych konkursów dla architektów w Polsce. 10 stycznia ruszyła kolejna, trzecia już edycja wydarzenia, na które czekają architekci i projektanci z Polski i zagranicy. Do tej pory, od początku istnienia imprezy, zgłoszono do udziału w konkursie projekty z ponad 40 krajów. W tym tak egzotycznych dla europejskiej tradycji architektonicznej jak Bangladesz, Irak czy Indie.

18 maja międzynarodowe jury, pod przewodnictwem Borisa Kudlički, scenografa i projektanta wnętrz, uznanego na całym świecie, wybrało laureatów I pierwszego etapuw trzech kategoriach: Everyday Design, Unlimited Architecture i Young Power. Grupa Tubądzin, organizator konkursu, jest świadoma, że projektowanie to nie tylko tworzenie ładnych i funkcjonalnych przedmiotów czy wnętrz, ale też kreowanie dobrostanu użytkowników, uwzględniające potrzeby środowiska oraz jakość życia przyszłych pokoleń. Obecnie warunki naszego życia zmieniły się w związku z pandemią COVID-19 i o wiele więcej przebywamy w przestrzeniach zamkniętych, których funkcje muszą być dostosowane do zmieniających się potrzeb. Dlatego przedstawiciele jury szukali prac, w których uważne podejście autorów do haseł przewodnich tegorocznego konkursu: #nature, #future i #freedom, uwzględniało również „postpandemiczne” możliwości realizacji projektów oraz nowe potrzeby przyszłych użytkowników.

Fot. TubądzinFot. Tubądzin
Nasz konkurs zdobył uznanie w ponad 40 krajach, nieustannie poszerzamy sieć kontaktów w branży architektury i projektowania, poprzez dzielenie się wiedzą i wymianą doświadczeń w ramach wydarzeń organizowanych przez Tubądzin. Obecna sytuacja związana z koronawirusem nie osłabiła popularności Tubądzin Design Awards wśród zagranicznych biur architektonicznych i studentów kierunków związanych z projektowaniem – w pierwszym etapie wpłynęło 218 prac z całego świata. W nadesłanych pracach widać, jak izolacja społeczna, konieczność łączenia funkcji przestrzeni prywatnych z publicznymi, potrzeba znalezienia azylu w zatłoczonych pomieszczeniach wpłynęła na kreatywność autorów nadsyłanych projektów. W swoich projektach architekci szukali odpowiedzi m.in. na pytania o nowe funkcje przestrzeni biurowych, nowe możliwości inwestycyjne dopasowane do czasów po pandemii, nową funkcjonalność przestrzeni prywatnych – mówi Ewa Kryszkiewicz, Development and Cooperation with Architect Manager w Grupie Tubądzin, pomysłodawczyni konkursu.

W kategorii Everyday Design zwyciężył Vadim Crasnojon z Republiki Mołdawii. Płytki, które wykorzystał do projektu niezwykłej łazienki to wielkoformatowe gresy Monolith, z kolekcji Grand Cave. Zwycięzca pierwszego etapu TDA w kategorii Everyday Design, Vadim Crasnojon z Republiki Mołdawii. Drugie i trzecie miejsce przypadło dwóm projektom architektki z Federacji Rosyjskiej, Oldze Lupandinie.

Fot. TubądzinFot. TubądzinW kategorii Young Power, przeznaczonej dla studentów kierunków związanych z projektowanie, pierwsze miejsce przypadło Mateuszowi Persanowskiemu z Polski, za pracę z wykorzystaniem wielkoformatowego gresu Terrazzo, z kolekcji Grand Beauty, autorstwa Macieja Zienia.

Zwycięzca pierwszego etapu TDA w kategorii Young Power, Mateusz Persanowski z Polski
Drugie miejsce w kategorii Young Power otrzymała Aleksandra Malevich, także reprezentująca Polskę, a trzecie Diana Crestian z Republiki Mołdawii.

I wreszcie kategoria Unlimited Architecture, w której autorzy mieli wolną rękę w ukazaniu nieograniczonych możliwości designu. Zwycięzcą pierwszego etapu jest Natalia Lityagina z Kazachstanu, za projekt przestrzeni restauracyjnej, w której wysublimowany przepych łączy się z surowością szarej płyty Monolith, z kolekcji Aulla i łagodnością drewna.

Zwyciężczyni pierwszego etapu TDA w kategorii Unlimited Architecture, Natalia Lityagnia z Kazachstanu

Drugie miejsce w kategorii Unlimited Architecture zajął Adam Żarczyński z Polski, a trzecie Valerii Kuznetsov, reprezentujący Ukrainę.
REKLAMA:

W drugim etapie konkursu prace będzie można zgłaszać, w tych samych kategoriach,
w terminie od 1 maja do 31 lipca 2020 r. Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie: www.tubadzin.pl/design a regulamin konkursu pod adresem: https://www.tubadzin.pl/design/pl/REGULAMIN.pdf

Zwycięzcy poszczególnych etapów zawalczą o nagrodę główną, którą wybiorą sami: wyjazd do Abu Dhabi lub do Islandii.

Dodatkowo, od 20 maja do 20 sierpnia przesyłać będzie można projekty w nowej kategorii Future NOW. Jury wybierze najlepsze prace odzwierciedlające i przewidujące potrzeby czy rozwiązania dla przyszłych pokoleń, możliwe do wdrożenia już dzisiaj. Regulamin dla tej kategorii znaleźć można na stronie: https://www.tubadzin.pl/design/pl/futurenow.php
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ceramika Tubądzin
#wiadomości #nagrody #wnetrza #konkursy #tubadzin

Więcej tematów: