Wnętrza łazienek z akcesoriami w stylu retro

Podziel się:
Akcesoria retro świetnie wyglądają nie tylko w kompozycjach hołdujących temu nurtowi, ale też w aranżacjach glamour, vintage, klasycznych… Są powrotem do wzornictwa z przeszłości, ale prezentowanego w zupełnie nowym wydaniu i otoczeniu.

Retro ma wiele odmian. Czasem nawiązuje do designu lat 50. czy 60. XX wieku, czerpiąc z projektów ikon powojennego modernizmu. Innym razem sięga do odleglejszej historii. Nie naśladuje jednak, tylko inspiruje się przeszłością. Zestawia to, co dawne, z tym, co nowoczesne, tworząc propozycje unikalne i ponadczasowe.

W barwie starego brązu

Must have łazienki retro? Wolnostojąca wanna na tzw. lwich łapach, podłoga wyłożona płytkami w biało-czarną szachownicę, umywalka w formie misy, stylizowana armatura – z krzyżowymi pokrętłami, rączką prysznicową w formie słuchawki telefonicznej z dawnych czasów…

Wnętrza łazienek z akcesoriami w stylu retroWnętrza łazienek z akcesoriami w stylu retro

Fot. FerroFot. Ferro

Ducha retro znakomicie też przywołują wysmakowane akcesoria łazienkowe, np. z serii Antica. Mają piękną barwę starego brązu, jakby delikatnie pokrytego patyną. Kolor ten potrafi doskonale podkreślić design tych wyjątkowych przedmiotów.

Subtelnie zdobiona mydelniczka przykuwa wzrok zestawieniem starego brązu z matowym szkłem. Dzięki mocowaniu do ściany nie zsunie się z blatu ani umywalki. Jest więc nie tylko przedmiotem atrakcyjnym, ale też bardzo praktycznym. Ładnie wygląda na tle kafli naśladujących antracyt.

Dozownik na mydło – z pojemnikiem z satynowego szkła, z pompką i solidnym uchwytem w starym brązie – przypomina dawne flakony z perfumami i wprowadza buduarową nutę do aranżacji.

Do kompletu jest szklanka na szczoteczki, o równie interesującym kształcie. Przymocowana solidnym uchwytem do ściany nie przewróci się, nie zostawi też nieestetycznych kręgów na umywalce (jak tradycyjne kubki).

Wnętrza łazienek z akcesoriami w stylu retroWnętrza łazienek z akcesoriami w stylu retro
Wnętrza łazienek z akcesoriami w stylu retroWnętrza łazienek z akcesoriami w stylu retro
Fot. FerroFot. FerroWnętrza łazienek z akcesoriami w stylu retro
W tej samej serii znajdziemy dekoracyjne wieszaki – na ręczniki, szlafroki, wiszące przybory kąpielowe itd. Można wybierać wśród modeli wieszaków pojedynczych i podwójnych. Funkcjonalną i estetyczną zarazem propozycją okaże się specjalna półka na ręczniki razem z wieszakiem. W kolekcji Antica mamy również półki z przeźroczystego szkła, oczywiście opatrzone „okuciami” ze starego brązu. Do kompletu dobierzemy szczotkę do WC z ozdobną – a jakże! – rączką, a także efektowny uchwyt na papier toaletowy.

W srebrzystym chromie

Dodatki w stylu retro nie są jednak przypisane wyłącznie aranżacjom wiernym temu nurtowi (choć oczywiście wspaniale się w tym klimacie odnajdują). Znakomicie sprawdzą się w modnych wnętrzach glamour, vintage czy klasycznych, przede wszystkim tam, gdzie królują dobre jakościowo materiały, a także panuje blask i luksus.

Wnętrza łazienek z akcesoriami w stylu retroWnętrza łazienek z akcesoriami w stylu retro
Fot. FerroFot. FerroWnętrza łazienek z akcesoriami w stylu retro
W takim błyszczącym otoczeniu wybornie zaprezentuje się nie tylko linia Antica, lecz także połyskująca chromem i białym szkłem kolekcja Retro. Akcesoria z tej serii będą pięknie wyglądały na tle płytek naśladujących biały marmur. Mocowane do ściany, okażą się praktycznym i ekskluzywnym detalem w łazience. Będą świetnym dopełnieniem kompozycji, przywołującym ducha dawnych czasów, a jednocześnie bardzo nowoczesnym.
REKLAMA:

Warto pamiętać, by akcesoria łazienkowe wybierać w kompletach. Podstawowy zestaw to: mydelniczka, kubek, uchwyt na papier, szczotka. Mamy wtedy gwarancję, że każdy element będzie pasował do pozostałych i tworzył konsekwentnie zaplanowaną, spójną całość.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ferro
#czytelnia #w lazienka #wnetrza #okna i drzwi #ferro #akcesoria #Łazienka - wystrój

Więcej tematów: