Uponor Sp. z o.o. debiutuje na prestiżowej liście Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce!

Podziel się:
Uponor, dostawca innowacyjnych rozwiązań z zakresu ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego oraz instalacji wodociągowych i sieci preizolowanych, zdobył pod koniec 2021 r. prestiżowy certyfikat Great Place to Work®. Wyróżnienie przyznawane jest na podstawie ocen wystawionych pracodawcy przez samych pracowników. Jeszcze większym sukcesem jest fakt, iż firma znalazła się na opublikowanej właśnie liście Najlepszych Miejsc Pracy w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw, plasując się na wysokiej, 21. pozycji!

Uponor doceniony przez pracowników

Przyciągnięcie i zatrzymanie wysoko wykwalifikowanych pracowników to jeden ze sposobów na podniesienie wydajności biznesowej przedsiębiorstwa. Doskonale wie o tym firma Uponor, która po raz pierwszy ubiegała się o przyznanie certyfikatu Great Place to Work®. Ten prestiżowy program certyfikacji pracodawców funkcjonuje od ponad 30 lat, wspierając firmy z całego świata w budowaniu nowoczesnych miejsc pracy opartych na wzajemnym zaufaniu. Na podstawie ankiety Trust Index©, którą anonimowo wypełniają pracownicy, ocenie poddawane są opinie zatrudnionych o miejscu pracy (m.in. poziom zaufania do liderów, relacje ze współpracownikami) oraz ich doświadczenia z nim związane, w tym możliwość uczestniczenia w życiu firmy czy wnoszenia własnego wkładu w sposób jej funkcjonowania. Aby uzyskać certyfikat Great Place to Work® poziom Trust Index musi przekroczyć 65%. W przypadku Uponor odsetek ten wyniósł aż 82%! Co więcej, w maju Uponor uzyskał tytuł Najlepszego Miejsca pracy w kategorii małych i średnich firm, zajmując 21. miejsce w rankingu.

Konsekwentna polityka personalna

Zdobycie po raz pierwszy certyfikatu Great Place to Work® oraz prestiżowego tytułu Najlepszego Miejsca Pracy to potwierdzenie skutecznej polityki personalnej prowadzonej przez Uponor. „Ogromnie cieszy nas fakt, że Uponor Sp. z o.o. znalazła się w elitarnym gronie najlepiej ocenianych pracodawców. Mamy świadomość, że tworzenie takiego miejsca pracy, w którym pracownicy czują się docenieni, mają wpływ na rozwój firmy i odczuwają satysfakcję ze swojej pracy, to nieustanny proces. Zdobyte wyróżnienia nie tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że obraliśmy właściwą drogę, ale też stanowią motywację do dalszego wdrażania najlepszych praktyk z obszaru HR i stałego inwestowania w budowanie kultury organizacyjnej opartej na wyznawanych przez nas wartościach”, zaznacza Justyna Pawłusz-Ślebioda, Senior HR Manager Uponor Building Solution Europe.
REKLAMA:

Pracownicy Uponor siłą firmy

Dla Uponor bardzo ważne jest identyfikowanie się pracowników z firmą oraz świadomość, że czują się w niej docenieni. Znaczną część zespołu stanowią osoby, dla których jest to pierwszy i jedyny pracodawca, z którym związani są od kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu lat. „Pracę w Uponor cenię ze względu na duże możliwości rozwoju. W kolejnych latach chcę dalej rozwijać swoją wiedzę i doświadczenie w tym miejscu”, stwierdza Marcin Cieślak, administrator IT, który w Uponor pracuje od ponad 15 lat. Z kolei Magdalena Zdzieszyńska, pracownik magazynowy zatrudniony w Uponor od przeszło 20 lat, podkreśla: „Ludzie w Uponor to najważniejsze, czym ta firma dysponuje. Praca tutaj to praktycznie drugie moje życie”. Co istotne, firma inwestuje też w ludzi młodych, dając im szansę rozwoju zawodowego i podnoszenia swoich kompetencji. Jak zauważa Mateusz Grzelczak, doradca techniczny: „Nigdy nie zapomnę dania mi szansy pracy w tak dużej firmie zaraz po studiach”.

O potencjale przedsiębiorstwa w dużej mierze decydują jego pracownicy. Stworzenie takiego miejsca pracy, w którym zatrudnieni chcą się rozwijać i z którym wiążą swoją przyszłość zawodową, to nie tylko szansa na wzmocnienie pozycji firmy na konkurencyjnym rynku, ale też sposób na przyciągnięcie wybitnych talentów. Dzięki konsekwentnie realizowanej polityce personalnej, na którą składają się m.in. coaching, wsparcie zespołu, liczne szkolenia oraz pełne szacunku relacje między pracownikami, Uponor jest w stanie zdobyć lojalność swoich pracowników, czego potwierdzeniem są zdobyte właśnie wyróżnienia: certyfikat Great Place to Work® oraz tytuł Najlepszego Miejsca Pracy™.

Więcej o Uponor: https://www.uponor.com/pl-pl/instalacje
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Uponor
#wiadomości #nagrody #instalacje

Więcej tematów: