Beton architektoniczny na elewacji — zalety

Podziel się:
Betonowa elewacja jest jednym z najbardziej ekspansywnych trendów we współczesnej architekturze. Niektórym beton architektoniczny może wciąż kojarzyć się wykończeniem nowoczesnych budynków użyteczności publicznej (biur, muzeów czy restauracji). To rozwiązanie jest jednak coraz częściej wykorzystywane w elewacji budynków mieszkalnych.

Fot. LuxumFot. LuxumFot. LuxumFot. Luxum

Beton dobrze pasuje do krajobrazu wsi i miasta

Nietrudno uzasadnić, że minimalistyczny i ponadczasowy materiał pasuje do nowoczesnego, miejskiego otoczenia, ale czy budynek z betonową elewacją będzie się równie dobrze wpasowywał w wiejski krajobraz? Okazuje się, że beton jest świetnym tłem zarówno dla intensywnej, letniej zieleni, jak i jesiennego złota i czerwieni, którą trawy, kwiaty i drzewa ozdabiają wiejskie polany. Poza tym płyty z betonu architektonicznego dostępne są w różnych kolorach i odcieniach (także ciepłych).

Fot. LuxumFot. LuxumFot. LuxumFot. Luxum

Płyty betonowe są łatwe w montażu

Wykonanie elewacji na budynku może być czasochłonne. Betonowe płyty są jednak niezwykle łatwe w montażu. Niezależnie od tego, czy weźmiesz ten obowiązek na siebie, czy zatrudnisz specjalistę, zamocowane płyt przy pomocy specjalnego, silnego kleju montażowego nie potrwa długo.
REKLAMA:

Beton architektoniczny jest odporny na różne warunki atmosferyczne

Beton architektoniczny jest niezwykle trwały i długo zachowuje estetyczny wygląd. Nie pochłania wody. Nie straszne mu silne wiatry. Jest także odporny na uszkodzenia mechaniczne. Nic dziwnego, że jest tak często wybieranym materiałem wykończeniowym.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Luxum
#czytelnia #elewacje, fasady #wnetrza #na sciany #w wewnatrz_bud #na zewnatrz_bud #na elewacja #beton #Wykończenia ścian wewnetrznych

Więcej tematów: