Bezdotykowa łazienka dla gości z armaturą SCHELL

Podziel się:

Niegdyś czysto funkcjonalne pomieszczenie, a dziś wizytówka domu – łazienka dla gości musi zapewniać komfort użytkowania dzięki eleganckiemu i inteligentnemu wyposażeniu. Innowacyjna armatura SCHELL pozwala nie tylko zapewnić 100% higieny, lecz także oszczędność wody i elegancki wygląd strefy umywalkowej.

Niewielka, lecz efektowna – takie założenie towarzyszy projektowaniu współczesnych łazienek dla gości. Ograniczona ilość miejsca nie jest w tym przypadku żadnym ograniczeniem, a wręcz odwrotnie – stanowi inspirację do kreatywnych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań. Doskonałym rozwiązaniem do tego typu przestrzeni są bezdotykowe baterie umywalkowe, które cieszą się coraz większą popularnością wśród odbiorców indywidualnych. Wpisują się w obowiązujące trendy, gdyż nie tylko pozwalają zachować wzorową higienę, lecz także ograniczyć zużycie wody. W ofercie SCHELL można znaleźć bardzo zróżnicowaną gamę baterii umywalkowych, które można łatwo dopasować do niewielkich umywalek oraz indywidualnych wymagań związanych z komfortem, funkcjonalnością i designem. Wszystkie z nich cechuje atrakcyjny, ponadczasowy design. Ich gładkie, chromowane powierzchnie są łatwe w utrzymaniu i doskonale pasują do współczesnych aranżacji wnętrz.

Moda na bezdotykową armaturę

Popularność elektronicznej armatury umywalkowej zdecydowanie rośnie od czasu pandemii. Zwiększyła się bowiem świadomość, jak ważna jest higiena rąk, a baterie bezdotykowe ułatwiają jej zachowanie. Ich obsługa nie wymaga dotykania korpusu rękoma, dzięki czemu znika ryzyko kontaktu z potencjalnie zanieczyszczonymi powierzchniami. Znaczenie bezdotykowej armatury podkreślają szacunki organizacji WHO, według której 80% wszystkich patogenów przenoszonych jest właśnie przez ręce. W przypadku armatury elektronicznej przepływ wody jest otwierany za pośrednictwem czujnika podczerwieni, który rejestruje obecność dłoni użytkownika. W zależności od potrzeb można ustawić czas przepływu i temperaturę wody. Bardzo ważne z punktu widzenia komfortu jest także dopasowanie baterii do wymiarów i wyglądu umywalki. W niewielkich pomieszczeniach sprawdzi się bateria SCHELL XERIS E-T w rozmiarze S. Jej niewielki, geometryczny korpus i gładka wylewka doskonale wpasują się w małe przestrzenie sanitarne. Natomiast do modnych, stosujących umywalek warto wybrać wysoką baterię w rozmiarze L. Alternatywą do baterii sztorcowej może być również armatura naścienna, taka jak MODUS E w formie prostej wylewki, która idealnie wkomponuje się w minimalistyczne aranżacje.

Oszczędź do 70% wody i zachowaj higienę

Umieszczona zwykle na parterze domu łazienka dla gości jest wbrew pozorom często użytkowana także przez domowników, dlatego tym bardziej warto ją wyposażyć w armaturę umożliwiającą oszczędzanie wody. Dzięki zastosowaniu bezdotykowych baterii SCHELL można zaoszczędzić aż do 70% kosztów wody i energii w porównaniu do zwykłych baterii jednouchwytowych. Jest to możliwe dzięki automatycznemu zamykaniu wody np. w czasie mydlenia rąk i niskiemu przepływowi, który w przypadku baterii XERIS E wynosi maksymalnie 5 l/min. Wartość tę można dodatkowo obniżyć, stosując odpowiednie perlatory. Na przykład bateria MODUS E cechuje się bardzo niskim przepływem na poziomie 3 l/min, a po wymianie perlatora na oszczędny – nawet 1,33 l/min. Jeśli jednak łazienka dla gości nie jest często użytkowana, baterie SCHELL zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo, dzięki wbudowanym programom antystagnacyjnym. W nieużywanych odcinkach ze stojącą wodą mogą się rozwijać niebezpieczne bakterie, takie jak np. Legionella. Armatura elektroniczna przepłukuje instalację niewielką ilością wody po upływie 24 godzin, dzięki czemu wypłukuje potencjalnie zanieczyszczoną wodę i tym samym pomaga zachować wzorową higienę wody pitnej.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schell
#czytelnia #baterie #wnętrza #schell #Łazienka - wystrój #Armatura i osprzęt

Więcej tematów: