Przestrzeń i szyk w nowoczesnej kuchni

Podziel się:

Ogromna kuchnia – to marzenie wielu osób. Jak ją urządzić, by była wygodna, funkcjonalna, a do tego pełna szyku? Jak nie zmarnować potencjału tkwiącego w dużej przestrzeni? Obejrzyjcie trzy propozycje.

W przestronnej kuchni zmieścimy komfortową strefę gotowania, równie wygodną strefę zmywania, efektowną wyspę, spiżarnię, jadalnię, miniwiniarnię…

 Ze stołem w centrum

Stół w wielu domach jest najważniejszym z miejsc. W dużej kuchni nie może go zabraknąć.

W przykładowej aranżacji solidny stół o drewnianym blacie, posadowionym na masywnych nogach o ciekawym kształcie i mocnej, czarnej barwie, jest punktem skupiającym główną uwagę. Odcina się od jednolitego, białego tła zabudowy kuchennej i płytek, które niemal zlewają się w jedną całość z białymi ścianami. Przestronna kuchnia wydaje się jeszcze większa. 
 
Ciąg roboczy z dolnymi półkami umieszczono pod jedną ze ścian. Zlokalizowane są tam także strefa gotowania z białym okapem, a także strefa zmywania z baterią kuchenną Zumba Slim 2F w czarnym, a więc kontrastującym z tłem kolorze wylewki. Jest to model szczególny, bo charakteryzujący się nie tylko oryginalną barwą wylewki, lecz także jej elastycznością. Dzięki temu atutowi da się ją wyginać i formować w dowolne kształty, by ułatwić sobie zmywanie. Dwie funkcje strumienia pozwalają dostosować jego moc do wykonywanej czynności, czyli albo do delikatnego opłukania np. warzyw, albo porządnego wyszorowania brudnych naczyń.

Przy drugiej ze ścian znajduje się zabudowana strefa ze sprzętem AGD. Co ważne, wszystko jest tu schowane za licznymi białymi drzwiczkami. Nigdy nie ma więc wrażenia nieporządku ani chaosu. Jest za to szyk, który wnoszą delikatne frezowania frontów mebli kuchennych oraz subtelne sztukaterie.

Z wyspą – w śródziemnomorskim stylu

Duży metraż pozwala popuścić wodze fantazji i poszaleć ze stylami. Wielbiciele motywów śródziemnomorskich mogą wykreować kuchnię, która będzie przypominała wnętrze klimatycznej tawerny.
 
Dominujące będą w niej błękity i biel. Nie zabraknie mozaiki nawiązującej do azulejo, czyli wzorzystych płytek, które podziwia się w Portugalii czy Hiszpanii. Zamiast drzwi odpowiednie okażą się wnęki z łukami.

W przykładowej stylizacji najważniejszym miejscem jest centralnie usytuowana wyspa z półkami na niezbędne akcesoria, obszernym kamiennym blatem i strefą zmywania. Ta ostatnia wyróżnia się słonecznym kolorem elastycznej wylewki baterii Zumba. Nie brakuje odniesień do atmosfery tawerny – na ścianie zamocowano wiosła, a w rogu znajduje się kominek przypominający piec chlebowy.

Loft z miniwiniarnią

Duży metraż, wysokie sufity – to idealne warunki do wykreowania kuchni w stylu loftowym. Elementami obowiązkowymi będą przecierane ściany, naśladujące surowy beton, a także postarzona, jakby pokryta patyną podłoga. 
 
Dominujące kolory to czerń, biel i grafit, główne materiały: metal, drewno i szkło. Nieduża wyspa mieści płytę indukcyjną. W ciągu zabudowy meblowej pod ścianą ulokowano strefę zmywania ze stojącą baterią kuchenną Zicco Black – o geometrycznej formie i czarnym wykończeniu, które świetnie harmonizuje z loftową stylistyką. Interesującym pomysłem jest miniwiniarnia, którą tworzą minimalistyczne, druciane półki.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ferro
#czytelnia #armatura #ferro #kuchnia #Kuchnia i jadalnia - wystrój #materiał partnera

Więcej tematów: