Okna w budynku wyznaczają miejsce, w którym spotykają się dwa zgoła odmienne światy: wewnętrzny i zewnętrzny. Usunięcie komponentów, które ograniczają przestrzeń mieszkalną pozwala na zatarcie tej granicy i ich subtelne przenikanie.

Efektowne przeszklenia elewacji budynków to obecnie znak rozpoznawczy prestiżowego budownictwa inspirowanego światłem. Jednak trend ten stopniowo przenika także do budownictwa jednorodzinnego, a na świecie powstaje coraz więcej domów nawiązujących do tego minimalistycznego stylu. Pojedyncze przykłady takich realizacji można znaleźć także w Polsce.
- Chcieliśmy z żoną, aby w naszym domu było dużo światła, dlatego cała elewacja ogrodowa domu, który zaprojektowaliśmy, będzie przeszklona. System PanoramAH! zostanie wykorzystany na dwóch kondygnacjach. Rozsuwane szyby o wysokości 3 m umożliwią połączenie salonu z ogrodem oraz zapewnią skuteczne doświetlenie sypialni i pokojów gościnnych – mówi Łukasz Kabarowski, architekt i właściciel pracowni projektowej KMA.
REKLAMA:
Dla architektów, tworzących indywidualne projekty dla wymagających inwestorów, PanoramAH! jest jednym z najciekawszych produktów na rynku. Jest to obecnie jeden z niewielu na świecie systemów okiennych, którego pojedynczy element może osiągnąć wysokość 6 metrów! Dzięki opracowanej przez szwajcarskich specjalistów technologii, okna te posiadają również najwęższe z możliwych (2 cm) profile aluminiowe, które po zamontowaniu stają się całkowicie niewidoczne. Zastąpienie ścian ogromnymi szybami pozwala uzyskać lekką minimalistyczną bryłę budynku odwołującą się do najlepszych tradycji modernizmu. Dzięki temu, projektowane budynki stają się spektakularne.

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: PanoramAH