Inteligentne technologie w oknach i drzwiach

Podziel się:
Technologia towarzyszy nam na każdym kroku i w każdej dziedzinie życia. Nowatorskie koncepcje ułatwiają codzienne funkcjonowanie, poprawiają komfort, usprawniają pracę, a przy tym przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa użytkowania i poprawy funkcjonalności produktów. Postęp technologiczny nie ominął również branży stolarki otworowej. Nowoczesne, inteligentne rozwiązania i zaawansowane techniki, stosowane zarówno w procesie produkcji, jak i w gotowych wyrobach, sprawiają, że okna i drzwi stały się trwalsze, bezpieczniejsze oraz w większym stopniu odpowiadające wymaganiom klientów.

Fot. RotoFot. Roto
Efektem stosowania innowacyjnych rozwiązań jest wyeliminowanie niedogodności związanych z codzienną eksploatacją drzwi czy okien oraz uzyskanie produktów przyjaznych dla użytkownika. – Zaawansowane technologie pozwoliły nam wyposażyć okna np. w lepsze materiały izolacyjne, bardziej funkcjonalne okucia czy też zdalnie sterowane napędy okienne i drzwiowe – mówi Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku Polskie Okna i Drzwi, branżowej organizacji zrzeszającej producentów, dostawców i dystrybutorów stolarki budowlanej – Oczywiście, nie wszystkie dostępne na rynku okna i drzwi w równym stopniu wykorzystują innowacje. Wciąż możemy korzystać z rozwiązań bardziej tradycyjnych, jednak trend w branży jest tu wyraźny – wyrób ma zapewniać użytkownikowi maksimum komfortu i w tym kierunku zmierzają działania producentów.

Wygoda obsługi

Nowoczesne wyroby stolarki budowlanej wyposażone są w różne udogodnienia, które usprawniają i ułatwiają korzystanie z nich. Przykładem może być elektromechaniczny zamek wielopunktowego ryglowania, pozwalający na w pełni automatyczną obsługę drzwi. Jest on świetną alternatywą dla otwierania drzwi kluczem. Zamek może być otwierany pilotem, można go też zintegrować z różnymi systemami kontroli dostępu. Wyposażone w niego drzwi można otwierać np. przy pomocy klawiatury z kodem PIN, telefonu komórkowego poprzez system Bluetooth czy też czytnika linii papilarnych. Pilot działa niezależnie od wybranego systemu kontroli. Zamek elektromechaniczny jest nie tylko komfortowy, ale zapewnia również bezpieczeństwo i szczelność. Wchodzące w jego skład dwa rygle łączone tworzą skuteczne zabezpieczenie antywyważeniowe, a przy tym wpływają na dodatkowe uszczelnienie konstrukcji.
REKLAMA:

Swobodne otwieranie

Przesuwne drzwi tarasowe są estetyczne i funkcjonalne, jednak ich skrzydła często charakteryzują się dużą masą, która utrudnia swobodne i bezwysiłkowe otwieranie i zamykanie. Rozwiązaniem problemu jest zastosowanie napędu elektrycznego, który pozwala na zdalne – za pomocą pilota lub poprzez naciśnięcie przycisku - otwieranie i zamykanie skrzydeł o masie do 250 kg. Drzwi są w pełni bezpieczne - jeśli podczas przesuwania skrzydło napotka przeszkodę, automatycznie się zatrzymuje. Zapewnia to użytkownikowi ochronę przed przygnieceniem lub zranieniem masywną konstrukcją. Zaletą takich drzwi przesuwnych jest również sposób montażu napędu – nie jest on przymocowany do skrzydła czy też ościeżnicy, lecz został ukryty. Dzięki temu nie zaburza estetyki całej konstrukcji.

Produkty wyposażone w nowoczesne, inteligentne technologie to doskonałe rozwiązanie dla odbiorców ceniących komfort, wygodę i bezpieczeństwo użytkowania okien i drzwi. cję wysokiej jakości i niezawodności wyrobu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Roto
#okna #czytelnia #do ochrona #technologie #w okno #okna i drzwi #w drzwi #Technologie i zabezpieczenia w branży okiennej

Więcej tematów: