Z lasu do sypialni

Podziel się:
Drewno, jako materiał służący do produkcji mebli czy podłóg, doceniane jest już od wieków. Trudno się temu dziwić. Stare, drewniane kredensy, które można kupić w sklepach z antykami, są nie tylko piękne, nadają wnętrzu niepowtarzalny klimat i zapewniają dużo więcej ciepła aniżeli inne rodzaje materiałów, ale też wydają się być niezniszczalne. To potwierdza fakt, że drewniane łóżko także jest w stanie wiele wytrzymać.

Lite drewno nie zawiera żadnych domieszek, jest produktem naturalnym, ekologicznym i całkowicie bezpiecznym dla naszego zdrowia. To materiał bardzo odporny na działanie czynników mechanicznych i chemicznych, co podczas częstego użytkowania łóżka ma bardzo duże znaczenie. Ponadto, nie ma nic przyjemniejszego niż zapach naturalnego drewna.

Fot. Beds.plFot. Beds.plFot. Beds.plFot. Beds.pl

Sen na miarę luksusu

Łóżko to jeden z najważniejszych mebli w naszym domu, a w sypialni nie ma sobie równych. Spędzamy w nim aż 1/3 naszego życia. Taka ilość czasu przyczynia się do tego, że mebel do spania wybieramy z niezwykłą starannością, a na poszukiwania tego idealnego jesteśmy w stanie poświęcić sporą ilość czasu. Żaden inny mebel nie ma tak ogromnego wpływu na nasz wypoczynek, spokojny sen i regenerację sił, jak łóżko. Najczęściej, przystępując do zakupów, zwracamy uwagę na walory estetyczne mebla, pomijając przy tym jego wytrzymałość, a przymioty te niejednokrotnie idą w parze. Pamiętać należy, że wybór odpowiedniego mebla może okazać się drogą przez mękę. A drogę tę warto przejść tak, aby móc, na jej końcu spocząć na królewskim łożu.
REKLAMA:

Łóżka z naturalnego drewna cieszą się niesłabnącą popularnością. Duże znaczenie ma także rodzaj drewna. Warto zwrócić uwagę na gatunki twarde, takie, jak dąb czy buk. Są one znacznie bardziej wytrzymałe niż gatunki iglaste, choć należy się liczyć z tym, że za łóżko dębowe czy bukowe zapłacimy więcej, niż za sosnowe.

Fot. Beds.plFot. Beds.plFot. Beds.plFot. Beds.pl
Z punktu widzenia estetyki bardzo ważne są także takie właściwości niektórych gatunków drewna, jak możliwość jego wybarwienia na dowolny kolor oraz plastyczność i podatność na formowanie. Dzięki czemu można z niego uzyskać najbardziej wymyślną formę, zarówno nowoczesną, klasyczną czy stylizowaną na jakiś styl. O jego uroku decyduje także bogactwo faktur i kolorów, co wykonywanym z niego przedmiotom nadaje niepowtarzalnego charakteru.

Przy wyborze łóżka warto zdać się na eksperta. Tym, w przypadku mebli drewnianych, jest BEDS.pl. Dostępne w sklepie modele, ich różnorodność są dowodem na to, że drewniane nie znaczy nudne.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: beds.pl
#czytelnia #wnetrza #z drewno #do sypialnia #polecamy #beds #Sypialnia - wystrój

Więcej tematów: