Wanna to miejsce relaksu, umożliwiające nam idealny odpoczynek po ciężkim dniu. Zarazem jednak może stanowić wyrazisty akcent aranżacyjny łazienki. Projektanci marki Ceramstic podsuwają różne pomysły na obudowę wanny, jako idealne sposoby na uniknięcie stylistycznego znudzenia i podniesienie komfortu kąpielowego wypoczynku.
Fot. Ceramstic
Fot. Ceramstic
Fot. Ceramstic
Fot. Ceramstic
1. Postaw na szczegół
Wanna, zwłaszcza ta wolnostojąca, zachęca do aranżacyjnych poszukiwań. Może zlewać się z taflą płyt ceramicznych, albo być istotnym wyróżnieniem poprzez zabudowę płytkami dekoracyjnymi, lub wykończona mozaiką, najbardziej plastycznym materiałem do tego typu wykończeń. Stosuje się ją zarówno na owalnych, okrągłych, a także narożnych wannach. Jeśli decydujemy się na tę formę aranżacji wanny warto pamiętać, by mozaika miała zaokrąglone krawędzie. Mozaiki umożliwiają zabawę światłem i kolorem, sprawdzają się przede wszystkim we wnętrzach o stonowanej kolorystyce. Mozaiki przełamują jednostajność powierzchni lub wprowadzą ciekawy motyw kompozycyjny do wnętrza utrzymanego w ponadczasowych barwach. Niewielkie elementy zwłaszcza mozaiki szklanej, mistrzyni iluzji, przyciągną wzrok. Wzór warto powtórzyć układając mozaikę dodatkowo np. przy lustrze – radzi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. Kolorowa, choć jednocześnie także elegancka mozaika Hard Candy marki Ceramstic, np. w odcieniu Brown nada łazience efekt glamour. Wanna obudowana w ten sposób uzyska intrygującą powierzchnię odbijającą światło, co wizualnie powiększy przestrzeń.Fot. Ceramstic
2. Jedna wanna – dwa kolory
Zestawienie dwóch kolorów to rozwiązanie, na które bardzo często decydują się posiadacze zarówno małych jak i większych łazienek. Niezależnie czy są to połączenia kontrastujące czy dopasowane do siebie, umożliwiają tworzenie ciekawych kompozycji, optycznie powiększających lub zmniejszających wielkość wanny, jak i podkreślających tę strefę funkcyjną w łazience czy wręcz odwrotnie. Ułożone na przemian płytki Pop Art Black i White przypadną do gustu zarówno miłośnikom geometrycznej precyzji, jak i zabaw aranżacyjnych we wnętrzu.REKLAMA:
Fot. Ceramstic
3. Dekory nie tylko na ściany
Odpowiednio dobrane dekoracje ceramiczne czy szklane nadają charakter wnętrzu i urozmaicają każdą aranżację. Sposobów na ich wykorzystanie jest wiele. Zaczynając od umieszczenia kilku z nich w kluczowych miejscach, poprzez ułożenie ich na większej powierzchni czy tworzenie z ich pomocą kompozycji o nietypowych kształtach. Ale niebanalny efekt uzyskamy także stosując je do obudowy wanny. Jeśli dekory utrzymane są w podobnej kolorystyce, co reszta płytek, wanna wizualnie wtopi się w całość kompozycji, ale jednocześnie nadal będzie pełniła funkcje estetyczne – wyjaśnia Joanna Ciecierska. Dekor Traverhome Petal marki Ceramstic, który uzupełnia kolekcję naśladującą naturalny rysunek trawertynu, doda wnętrzu kobiecego wdzięku. Kwiatowy dekor ozdobiony motywem piwonii z mieniącymi się drobinkami, jest jakby wyjęty ze starej fotografii w sepii. Obudowana nim wanna idealnie sprawdzi się w salonie kąpielowym w stylu retro.Fot. Ceramstic
4. Elegancka czerń
Czerń to niewątpliwie kolor kojarzący się z prawdziwą elegancją. Kiedyś zarezerwowany jedynie dla odważnych, dziś coraz częściej wybierany do aranżacji wnętrz utrzymanych w różnych stylach, a zwłaszcza w łazience. Może być zestawiany na wiele sposobów, dodając pomieszczeniu szyku. Łatwo z jego pomocą uzyskać nowoczesny charakter, ale idealnie sprawdzi się dla miłośników klasyki. Biała armatura obudowana kontrastującą czernią to dobry sposób na urozmaicenie tego elementu wyposażania. Płytka Opp! Black o wysokim połysku przypomina powierzchnię lustra. Odważne zestawienie warto podkreślić także innymi wyrazistymi dodatkami czy dekoracjami, dzięki czemu strefa wanny wyróżni się i przykuje uwagę.REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ceramstic