Student Politechniki Wrocławskiej laureatem konkursu o staż w Danii

Podziel się:
Wojciech Motyka, student drugiego roku Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, przekonał jury, że jest osobą niezwykle twórczą, która nie porusza się utartymi ścieżkami. Został laureatem XIV edycji konkursu o staż w Danii, w którym nagrodą jest dwumiesięczna praktyka w biurze architektonicznym firmy VELUX w Hørsholm koło Kopenhagi.

Pan Wojciech wyróżniał się na tle wszystkich utalentowanych kandydatów pomysłem, widocznym nie tylko w pokazywanych projektach, lecz także w zaprezentowaniu siebie. Okazał się człowiekiem niezwykle otwartym, który nie porusza się utartymi ścieżkami i jest w stanie zmieniać w sposób twórczy status quo. Udowodnił to prezentując wizję eksploracji nowego miejsca, nowego miasta, nowego środowiska ze sobą w roli głównej. W takich ludzi warto inwestowaćuzasadnia decyzję jury prof. dr hab. arch Ewa Kuryłowicz

Fot. VELUXFot. VELUX Laureat konkursu pod okiem duńskich architektów przekona się, jak tworzyć nowoczesną architekturę, doskonale wkomponowaną w otoczenie, zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju. W poprzednich latach zwycięzcy konkursu brali udział m.in. w przygotowaniu planu rewitalizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku, modernizacji szpitala w Chile czy projektu domu na wodzie w Amsterdamie.
REKLAMA:

Zdecydowałem się na udział w konkursie na staż częściowo pod wpływem mojej ostatniej wizyty w Kopenhadze, która zrobiła na mnie wielkie wrażenie jakością i sposobem kształtowania architektury a przede wszystkim przestrzeni miejskiej. Chciałbym zobaczyć jak najwięcej ciekawych rozwiązań stosowanych w duńskiej architekturze i przestrzeni publicznej by później w przyszłości spróbować wykorzystać to we własnych projektach kreując wyjątkowo funkcjonalne obiekty
mówi Wojciech Motyka

Kuszącą wizją jest dla mnie możliwość poznania technik projektowania zrównoważonej architektury i zdobycia wiedzy na temat doboru sposobów przeszklenia by oświetlenie było najlepsze dla potencjalnych użytkowników. Liczę również na to, że staż pogłębi moją wiedzę, jako studenta architektury i zobaczę jak faktycznie wygląda praca architekta i proces projektowania od tzw. kuchni dodaje student Politechniki Wrocławskiej

 Fot. VELUX Fot. VELUX Program stażowy VELUX cieszy się dużą renomą, którą budują jego uczestnicy. Na przestrzeni lat brali w nim udział obiecujący polscy młodzi architekci. Stypendystami byli m.in. Ewa Białecka, która po powrocie z Danii zrobiła doktorat w Szwecji, gdzie obecnie mieszkai pracuje czy Łukasz Pastuszka, współwłaściciel biura „MOOMOO”, które w 2009 r. magazyn „Wallpaper” uznał za jedno z trzydziestu najbardziej obiecujących na świecie.

Konkurs firmy VELUX stał się znaczącym projektem wśród licznych programów stażowych, umożliwiającym rozwój studentom i poznanie duńskiej architektury i kultury. Co roku do udziału w nim zapraszani są studenci z wydziałów architektury z całej Polski.

Jestem pod dużym wrażeniem poziomu, jaki reprezentują studenci zgłaszający się do konkursu – ich motywacja i zaangażowanie utwierdzają nas w przekonaniu, że taki projekt jest potrzebny. Trzeba dawać szansę utalentowanym, młodym ludziom, którzy chcą się uczyć, odkrywać zrównoważoną architekturę, jak również mają ciekawą wizję i pomysł na siebie. Za rok XV edycja – już teraz serdecznie zapraszam wszystkich studentów do udziałumówi Monika Kupska-Kupis, architekt z firmy VELUX Polska.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Velux
#wiadomości #architektura #wnetrza #konkursy #velux

Więcej tematów: